Миколаївський диктант: круті миколаївці перевірили свої знання з української

Миколаївський диктант: круті миколаївці перевірили свої знання з української

28 червня, у День Конституції України, усі, хто вважає себе справжніми миколаївцями, долучилися до написання онлайн-диктанту. Акція, ініціатором якої є начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров, зібрала одночасно жителів і друзів нашого Міста-Героя, яких війна розкидала по усьому світу.

На початок онлайн-трансляції, яку здійснював партнер проєкту – ТРК «МАРТ», долучилися до написання близько 700 осіб. А у залі Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького, де безпосередньо й писався диктант, зібралося понад 70 бажаючих перевірити свої знання з української мови.

На початку зустрічі присутніх привітали Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, а також голова журі проєкту, директорка бібліотеки, заслужена журналістка України Інга Хоржевська.

Текстом для диктанту було обрано уривок із твору Дмитра Креміня «Музи бранного поля», що його прочитав Максим Руденко, заслужений артист України, актор Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії. Кожен рядок, написаний колись нашим талановитим земляком, вшануванню пам’яті якого присвячений 2023 рік, пронизаний любов’ю до рідної землі та болісними переживаннями за її майбутнє.

До написання диктанту долучилися й співробітники управління з питань культури та охорони культурної спадщини на чолі з начальником Юрієм Любаровим, а також фахівці Міського методичного центру клубної роботи. Сфотографовані рукописні тексти відправлені на перегляд членами журі. А завтра, 29 червня, на сайті Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького та ТРК «МАРТ» буде оприлюднено текст диктанту, й усі бажаючі зможуть перевірити себе.

Запис онлайн-трансляції можна вже переглянути за посиланням:

Бажаємо успішних результатів!