«Маки нашої пам’яті»: у Миколаєві пройшла мистецька акція до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

«Маки нашої пам’яті»: у Миколаєві пройшла мистецька акція до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

8 травня в Каштановому сквері миколаївці та гості міста-героя завітали на концертну програму в межах мистецької акції «Маки нашої пам’яті». Захід присвячено Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Цю дату в 2024-му Україна відзначає вперше разом з європейською спільнотою.

Теплого весняного вечора у творчому серці Миколаєва гості заходу мали можливість насолодитися неймовірною гармонією класичних творів відомих світових композиторів у виконанні камерного оркестру «Ars Nova» Миколаївської обласної філармонії.

У другій частині концертної програми пролунали авторські пісні та популярні сучасні композиції у виконанні:

–       Анастасії Братащук, вихованки «Народного художнього колективу» студії естрадного співу «Престиж», кер. Тетяна Табакар;

–       Лілії Круміленко, викладачки вищої категорії, завідувачки відділу вокально-теоретичних дисциплін Дитячої музичної школи №2;

–       Антоніни Лаврової, солістки Миколаївської обласної філармонії;

–       вокального ансамблю «Фреш-тайм» Обласного палацу культури, керівник К. Тихонова.

Бурхливими оплесками глядачі зустрічали також номери, подаровані композитором, солістом Миколаївської обласної філармонії, заслуженим артистом України Олександром Сичовим. Митець написав близько 2-х сотень пісень про наше життя, рідну країну, про шлях до Перемоги.

Протягом програми пролунали вірші відомих українських поетів у виконанні володарок Гран-прі Відкритого міського конкурсу «Нас єднає Тарасове слово» Галини Сучиліної та Міського відкритого конкурсу «Сяйво посмішок» Валентини Хейни. Миколаївська поетеса, керівниця любительського обєднання «Поетична Муза» ММПК «Корабельний» Наталя Простякова подарувала гостям заходу чуттєві авторські вірші, присвячені воєнному лихоліттю в рідній країні та цим знаменним травневим дням.

Окремою емоційно насиченою сторінкою мистецької акції стала фотовиставка робіт Сергія Кононенка та Дмитра Скороходова «Два роки. Ціна свободи». Світлини втілили фрагменти з життя незламного Півдня й нашого міста-героя, з перших днів війни й до сьогодні.

Пам’ять про страшні події Другої світової жива, гордістю за подвиги сяють очі сучасників. Ці священні спогади надають наснаги й сьогодні боронити незалежність, волю і честь рідної країни. У них наша сила й наше майбуття! Все буде Україна!