«Вишивана доля України»: триває виставка рушників родини Димових-Тарасових

«Вишивана доля України»: триває виставка рушників родини Димових-Тарасових

У  бібліотеці-філії №9 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького з 26 червня триває виставка рушників «Вишивана доля України» талановитого  родинного дуету майстринь Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентини Димової та її доньки Ольги Тарасової.

У творчій родині Димових-Тарасових вишивкою займаються чотири покоління майстринь. Рушники родинного дуету дивують авторськими прийомами, композиціями з орнаментів й особливістю палітри. В них відображена уся краса Північного Причорномор`я, його традиції й символи.

«Для мене рушник в першу чергу – це доля. У мене асоціація така. Перший рушник вишивала, коли в школі навчалася. Це був весільний рушник. Мені дуже сподобався візерунок. Причому вишитий він був гладдю. Дуже гарні квіти, дві пташки – два голуби й над ними два кільця», – пригадує Ольга Тарасова.

Рушник відіграє важливу роль в житті кожної української родини. Він є символом національної культури, уособлює собою чистоту й добробут, гостинність й любов.

Основне призначення рушників – обрядове. Саме тому у свої візерунки майстрині вкладають оберегову символіку.

«Рушник – це дійсно родина. А родина – це Україна. На всіх рушниках, якщо їх об`єднати, можна побачити оцю їх силу, потужність. Завдяки рушнику можемо простежити ту дорогу, що проходимо ми. І по кольорах, і по візерунках, і по всьому», – говорить заслужена  майстриня  народної творчості України Валентина Димова.

Виставка триватиме протягом місяця.

Відвідати експозицію можна за адресою: провулок Південний, 30.