Про управління

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини  Миколаївської міської ради є виконавчим органом Миколаївської міської ради.

Реалізацію державної культурної політики в місті Миколаєві забезпечує цілісний комплекс закладів та установ, які знаходяться в підпорядкуванні управління: 5 будинків культури у віддалених мікрорайонах міста та 4 палаци культури, 10 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), 2 Централізовані бібліотечні системи для дітей та для дорослих (37 закладів), бюджетна установа «Культурно – ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка», комунальне підприємство «Миколаївські парки», комунальна установа «Миколаївський зоопарк», Муніципальний театр-студія естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді, Міський методичний центр та клубної роботи.

Основні завдання управління полягають у реалізації державної політики в галузі культури та охорони культурної спадщини,  виконання повноважень виконавчих органів Миколаївської міської ради у галузі культури та охорони культурної спадщини, створення оптимальних умов для розвитку культурного простору міста Миколаєва.

У своїй діяльності управління забезпечує функціонування закладів, шкіл естетичного виховання та підприємств культури, реалізацію прав громадян на свободу творчості, вільний розвиток культурно-мистецьких процесів та забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина.

Координує діяльність бібліотечних закладів міського підпорядкування з метою збереження і популяризації надбань української національної та світової культури. Реалізацію заходів, які посилюють роль бібліотек як інформаційних центрів, що поліпшують поінформованість населення.

Створює умови для розвитку культури, сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел. Розробляє та впроваджує, з урахуванням комплексу маркетингових досліджень, культурно-мистецькі іміджеві проекти, спрямовані на формування позитивного іміджу міста на національному та міжнародному рівнях.

Організовує та проводить у межах своїх повноважень фестивалі та конкурси, огляди, мистецькі аукціони, виставки, концерти, тематичні зустрічі, а також культурно-мистецькі заходи, присвячені державним святам, пам’ятним датам та іншим міським святам.

Сприяє діяльності творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, молодіжних, дитячих та інших громадських організацій, підприємств, установ та організацій (закладів), що діють у сфері культури, мистецтва, охорони культурної спадщини на території міста Миколаєва.

Забезпечує виконання відповідно до законодавства функцій щодо збереження та використання об’єктів культурної спадщини та історичного середовища.

Забезпечує організаційно-методичну роботу в сфері музейної справи, формування Музейного фонду України, контролю за станом обліку, збереження, використання державної частини Музейного фонду України,  сприяє формуванню сучасної інфраструктури музейної справи, розвитку музейної мережі міста Миколаєва.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради завжди відкрите для співпраці з громадськими ініціативами з метою реалізації інноваційних ідей та сучасних проектів на розвиток і благо рідного міста.