Єднання музики з душею: до 10-річчя композиторської діяльності Ірини Степанової-Боровської

Єднання музики з душею: до 10-річчя композиторської  діяльності Ірини Степанової-Боровської

Музична творчість – культурна основа, на якій плідно розвивається національне мистецьке середовище. Миколаївщина багата і щедра талантами,  яскравими представниками музичного світу, які несуть славу про наш край не тільки на теренах України, а й по всьому світу.

Ірина Степанова-Боровська  –   старший викладач вищої категорії   по класу фортепіано ДШМ №2 м.Миколаєва, шанована в національному культурному просторі композиторка та піаністка,    яка активно займається творчістю і популяризацією кращих надбань музичного мистецтва.

Композиторська діяльність  цієї талановитої жінки має чарівну силу, що викликає в людській душі найскладніші, найтонші, найглибші асоціації, почуття, думки і прагнення до всього, що є кращого в людині. Творчість композиторки розрахована  на широке коло поціновувачів музичного мистецтва: від початківців до професійних виконавців.

У творчому доробку пані Ірини   налічується  28 опусів фортепіанних творів і понад 400 різножанрових п’єс, які є у складі навчальних посібників для мистецьких шкіл. Таке значне творче надбання не пройшло повз уваги громадськості. В рамках збереження нематеріальної культурної спадщини Міністерство культури України на всеукраїнському сайті «Ноти української культури» оприлюднило 70 авторських творів нашої миколаївської мисткині. Тепер українські  та зарубіжні прихильники музичного мистецтва зможуть не тільки насолоджуватися творами автора з Миколаєва, а й завантажувати бажані аудіофайли та ноти для подальшої роботи.

У 2020 році розпочато новий творчий проєкт, засновником якого став головний редактор серії видань  «Світанкова Школа музичної творчості»  професор Віктор Вдовченко.   В рамках проєкту готується до друку  повне нотне  зібрання І. Степанової-Боровської:  біля 400 творів у 5 томах і 5 альбомах  11-ма мовами світу, зокрема:  італійською, хінді, японською та івритом. З  матеріалів нового видання викладачі, психологи, методисти зможуть дізнатися про  рівень представництва української національної інтелектуальної творчості в музичному мистецтві європейської та світової культури.

Ірина Степанова-Боровська є учасницею цілої низки цікавих творчих проєктів, літературно-мистецьких заходів, в яких яскраво виражений  синтез мистецтв. Поєднання музики, літератури та  образотворчого мистецтва дає змогу виразити їй  свої думки, своє ставлення до навколишнього світу і все  тепло своєї душі. Між шанувальниками творчості пані Ірини і самою композиторкою вже давно існує те бажане єднання, про яке, напевно, мріє кожен музикант.

Вихованці, викладачі ДШМ №2  і просто слухачі надихаються запалом талановитої авторки, її  душевною та чистою музикою.

Творчість  Ірини Степанової-Боровської для багатьох з нас може стати своєрідною точкою відліку у знайомстві із сучасною класичною музикою. Авторський канал на Youtube композиторки наближається до позначки у 100 тисяч переглядів відео із записами творів у виконанні автора, відомих піаністів, учнів мистецьких шкіл.