«Державності священний оберіг»: учасники культурно-патріотичної акції привітали миколаївців із Днем Конституції України

«Державності священний оберіг»: учасники культурно-патріотичної акції привітали миколаївців із Днем Конституції України

27 червня 2023 року на майданчику біля концертної зали «Юність» відбувся яскравий захід з нагоди Дня Конституції України ‒ культурно-патріотична акція «Державності священний оберіг».

Організатори ‒ управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Обласний палац культури ‒ запросили миколаївців і гостей Міста-Героя, щоб разом відзначити одне з найголовніших свят нашої країни.

Гості отримали унікальну можливість зануритися у світ яскравих, пізнавальних виставок і майстер-класів. У презентаційній зоні філії №9 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького до уваги гостей були представлені ексклюзивні подарункові видання та фотоальбоми, присвячені чарівній красі природи нашої країни. Відвідувачі не могли не зацікавитися науково-пізнавальною добіркою, що запрошувала у мандрівку захоплюючим світом історії, права, життя видатних особистостей і великих подій, які складають багату палітру української державності. Виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва додала експозиції краси рукотворного мистецтва. Найбільш охочі взяли участь у майстер-класі зі створення вітальних листівок у техніці квілінгу «З любов’ю до України».

Малеча також мала чудову можливість поповнити свої знання про Конституцію України, завдяки захоплюючій літературній панорамі від філії №5 Центральної міської бібліотеки для дітей імені Шури Кобера і Віті Хоменка. Дітям та дорослим запропонували широкий вибір книжок про нашу батьківщину, навколишній світ, права дітей, а також шедеври української дитячої літератури від відомих сучасних авторів. Юні майстри залюбки долучилися до майстер-класу з виготовлення книжкових закладок патріотичної тематики з кольорового картону.

Яскравою окрасою культурно-патріотичної акції стала виставка творів відомої миколаївської майстрині, володарки Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв» Олени Маркитан під назвою «Козацькому роду нема переводу». Талановиту педагогиню, завідувачку методичного відділу Дитячої художньої школи міста Миколаєва надихнули на створення дивовижних витинанок роботи її вихованців, що у творчому переосмисленні авторки перетворилися на величезне мереживо з ізолону та акрилу. Народна мудрість українського фольклору, талановито вплетена у казкові візерунки, захопили серця гостей заходу.

Багато приємних емоцій та чудового настрою додала присутнім концертна програма «МИСТЕЦЬКА АРТИЛЕРІЯ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ» за участю Катерини Тихонової, Ірини Горобець, Надії Шелест, Діани Бєлової, Антоніни Лаврової. Вокальні номери супроводжували хореографічні композиції від студентів спеціальності «Хореографія» Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв, завідувачка кафедри Олена Нікітіна.

Бурхливими оплесками глядачі зустрічали своїх улюбленців ‒ володарів Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв», військового оркестру 406-ї окремої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Олексія Аламазова Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Начальник оркестру ‒ військовий диригент ‒ майор Віталій Мацюк. Неперевершеного драйву концертній програмі додав ведучий ‒ викладач Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв Сергій Розмариця.

Акорди святкової програми стихли, але не надовго. Адже вже завтра, 28 червня, у День Конституції України, все знову продовжиться. О 10:00 відбудеться написання онлайн-диктанту, а о 17:00 у Каштановому сквері розпочнуться заходи в рамках культурно-мистецької акції «Україна ‒ це ми!». Долучайтеся! Зі святом!