«Україна – це ми!»: у День Конституції України миколаївці долучилися до культурно-мистецької акції

«Україна – це ми!»: у День Конституції України миколаївці долучилися до культурно-мистецької акції

28 червня 2023 року у Каштановому сквері відбулася культурно-мистецька акція «Україна – це ми!», присвячена Дню Конституції України. Організатори заходу – управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Обласний палац культури.

У презентаційній зоні Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького миколаївці та гості міста мали унікальну можливість ознайомитися з ексклюзивними подарунковими виданнями та фотоальбомами мальовничої України. Родзинкою виставки стала книга «Україна – козацька держава», де представлена ілюстрована історія українського козацтва у 5175 світлинах.

Експозицію доповнили твори декоративно-ужиткового мистецтва відомої майстрині народної творчості України Валентини Димової. Мисткиня запросила бажаючих долучитися до майстер-класу з виготовлення домашніх оберегів. Активні відвідувачі також спробували свої сили в інтерактивній грі «Впізнай Україну за національними пам’ятками». Учасники відчули себе детективами-дослідниками, які вирушили у захоплюючий квест всією Україною.

Про рідну країну, її основний Закон і права дітей розповіла інтерактивна презентація Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Шури Кобера і Віті Хоменка та її філій. Поряд були розміщені QR-коди з інтернет-посиланнями, за якими гості акції ознайомилися з цікавими фактами про історію свята. Дорослі отримали поради, як правильно розказати дітям про Конституцію України тощо.

Прихильники яскравого погляду на життя додали святу і собі кольорів за допомогою аквагриму від талановитої художниці Анни Кардівар та долучилися до патріотичного майстер-класу з виготовлення прапорців «Кольори моєї Батьківщини». 

Виставка витинанок від володарки Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв» Олени Маркитан «Козацькому роду нема переводу» символічно занурила гостей у світ традицій. Відома миколаївська мисткиня, викладачка вищої категорії Дитячої художньої школи міста Миколаєва на основі кращих робіт своїх вихованців створила колекцію мереживних виробів, присвячених українським прислів’ям.

Концертна програма «МИСТЕЦЬКА АРТИЛЕРІЯ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!» у самому творчому серці нашого міста додала гостям особливої святкової атмосфери. У програмі взяли участь:

  • Катерина Тихонова, керівниця зразкового вокального ансамблю «FRESHTIME» ОПК, учасниця проєкту «Голос країни»;
  • Ірина Горобець, солістка вокального ансамблю «Чорноморці» ОПК;
  • Надія Шелест, студентка вокального відділення Миколаївської філії КНУКіМ;
  • Антоніна Лаврова, лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учасниця проєкту «Х-фактор», «Фольк-music», «Галицький шлягер»;
  • Діана Бєлова, студентка Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.
  • Єва Гудзон, солістка естрадного жанру міста Миколаїв.

Виступи солісток відбувалися у супроводі улюбленців миколаївців – військового оркестру 406 окремої аеромобільної бригади імені генерал-хорунжого О. Алмазова ВМС ЗСУ. Начальник оркестру – військовий диригент – майор Віталій Мацюк. Танцювальні композиції у виконанні студентів кафедри «Хореографія» Миколаївського коледжу культури і мистецтв додавали номерам особливого святкового забарвлення.

Щиро вітаємо усіх українців із Днем Конституції! Миру та щасливого майбуття! Україна – це ми!