«Берегиня душі»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна презентувала персональну виставку декоративних робіт

«Берегиня душі»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна презентувала персональну виставку декоративних робіт

14 червня до Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького на персональну виставку «Берегиня душі» поціновувачів рукотворної краси запросила заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна.

У дев’ятому показі з циклу «Берегині України», присвяченому творчості жінок Міста-Героя Миколаєва, майстриня підготувала експозицію з 23 робіт. Залу прикрасили живописні квіткові полотна, графічні малюнки та писанкові вироби. Враження від деяких робіт посилювалися вдвічі, адже вони супроводжувалися авторськими віршами.

Квіткові натюрморти, глибина віршованих рядків, дивовижні писанкові символи ‒ кожна робота Тетяни Ульянкіної наповнена душевністю, красою, філософією життя. Особливу увагу присутніх привернули роботи з «віршованої графіки», створені мисткинею під час війни. В них втілився і душевний біль жінки за долю рідної землі, і її незгасима віра у Перемогу.

«Слухайте свою душу! Єднайтеся навколо традицій. Це велика потужна сила ‒ відчувати подих кожного. У час тяжких випробувань саме єднання дає величезну міць всій Україні», ‒ зазначила Тетяна Ульянкіна, звертаючись до гостей виставки.

Тетяна Іванівна Ульянкіна народилася у 1962 році в місті Миколаєві. Освіту здобула у Миколаївському кораблебудівному інституті, працювала інженером-конструктором. У 1992 році закінчила Школу народної майстерності при Миколаївському осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України за фахом «Народний розпис та писанкарство». З 1993 року пані Тетяна є членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Викладала декоративний розпис та писанкарство у Школі народної майстерності. Протягом багатьох років проводить навчальні майстер-класи для дітей, студентів та вчителів.

Тетяна Ульянкіна досконало володіє усіма видами традиційних технік писанкарства. Вона є однією з перших майстринь в Україні, яка у 1992 році почала виготовляти об’ємні писанкові панно з використанням аплікації з соломи, батику, ткацтва, лозоплетіння.

У 2000 році ім’я талановитої мисткині занесено до енциклопедичного словника «Николаевцы 1789-1999». Свої авторські роботи майстриня презентує на міжнародних та всеукраїнських мистецьких акціях і персональних виставках. Кращі її роботи зберігаються у фондах музеїв України та у приватних колекціях за кордоном.

Пані Тетяна має чимало відзнак за визнання творчості на всеукраїнському й обласному рівнях. Але найвагомішим є почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України», присвоєне їй у 2016 році. Проте для жінки немає меж вдосконалення: у 2017 році Тетяна Іванівна закінчує факультет декоративно-прикладного мистецтва Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

Підтримати та привітати з відкриттям персональної виставки пані Тетяну прийшли рідні, друзі, учні та численні поціновувачі творчості. На згадку про зустріч Тетяна Ульянкіна подарувала бібліотеці власну книгу та картину під символічною назвою «Салют Перемоги».

Музичною окрасою заходу стала авторська пісня «Червоні тюльпани» від заслуженого артиста України Олександра Сичова.

Насолодитися експозицією «Берегиня душі» усі бажаючі мають можливість до 6 липня. Для цього варто завітати за адресою: вул Потьомкінська, 143-А.

Приємного перегляду!