Графічні «листи» нащадкам: нестримна віра у щасливе майбутнє мисткині Тетяни Ульянкіної

Графічні «листи» нащадкам: нестримна віра у щасливе майбутнє мисткині Тетяни Ульянкіної

Любов до Батьківщини… Якими одиницями виміряти її глибину? Якими словами передати тугу на чужині за рідним краєм та біль душі за поневіряння батьківської хати? Важко дати відповідь на безліч запитань, що їх породила клята війна.

Творчість заслуженої майстрині народної творчості України Тетяни Ульянкіної ‒ це зізнання у любові до рідної землі. У кожній роботі містяться своєрідні послання майбутнім поколінням ‒ наче закодовані перлини культурних традицій прадавніх часів.

Пані Тетяна ‒ відома писанкарка. Її роботи, неперевершені та бездоганні, ‒ велика енциклопедія символів і знаків, майстерно осучаснених із глибин традиційного українського мистецтва. У барвистих писанках-вощанках та ювелірному мереживі білосніжних травлянок криється неперевершена магія. Годинами можна роздивлятися грайливий візерунок декоративних писанкових панно Тетяни Ульянкіної, в яких оспівані народні звичаї та обряди. Завдяки інкрустації соломкою роботи майстрині набувають золотого відтінку й коштовного вигляду.

Неймовірне захоплення мисткині ‒ декоративний розпис. Композиції її барвистих панно наповнені квітково-рослинними і зооморфними мотивами. Пишні квіти та казкові райські птахи, що гойдаються серед стиглих грон калини й горобини, особливо прикрашені душевним теплом художниці.

Багато років свого життя жінка присвятила живопису. Її полотна із місцевими краєвидами та квітковими натюрмортами щоразу закохують глядача у багатогранність чарівної природи Півдня. Проста краса садових і польових квітів, кришталева синь озер і річок наче запрошують до тихого відпочинку. Це справжня краса України, нашої землі, нашого народу!

Із першими днями війни змінилася тематика і у творчості Тетяни Ульянкіної. Творча її душа у віршованих рядках прагне розповісти усьому світу про те, що коїться у рідній домівці. «До кожного авторського вірша художниця добирає тематичний малюнок, аби посилити сприйняття. Саме так і народився новий етап у творчості художниці, який справедливо можна назвати «віршованою графікою Тетяни Ульянкіної» ‒ розповіла голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Творчість Тетяни Ульянкіної ‒ це гімн патріотизму і незламності духу українського народу! Це справжній літопис сьогодення Батьківщини і сподівання на щасливе її майбуття! Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи заслуженої майстрині народної творчості України Тетяни Ульянкіної.

Зображення запису ‒ «А на тім рушникові», графіка, темпера.