З нагоди Дня Перемоги ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького взяла участь у святковій вуличній акції

З нагоди Дня Перемоги ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького взяла участь у святковій вуличній акції
8 травня українська спільнота відзначила День пам’яті та примирення і 9 травня –  74-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
9 травня, в рамках святкової акції на вулиці Соборній Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького запропонувала городянам та гостям міста ознайомитись з кращими книжками про Другу світову війну, які експонувалися на книжкових виставках та переглядах.
На книжковій виставці «Прощавай, зброє: Друга світова у художній літературі» були представлені антивоєнні бестселери зарубіжних письменників XX століття – Еріха Ремарка, Ернеста Хемінгуея, Курта Воннегута, Генріха Бьолля  і щоденник дівчинки, яку знає весь світ, Анни Франк, а також пронизливі твори Світлани Алексієвич, Віктора Некрасова, Віктора Астаф’єва, Василя Бикова, Олександра Довженка. Нове покоління усвідомлює жах війни і засуджує війну як явище взагалі. Бібліотека ім. Кропивницького запропонувала увазі городян також вражаючі сучасні твори – це Маркус Зузак «Крадійка книжок», Ентоні Дорр «Все те незриме світло», нобелівський лауреат Патрік Модіано «У кафе втраченої молодості», букерівські лауреати Річард Фленеган «Вузька стежка на далеку північ» і Майкл Ондатже «Англійський пацієнт». І звичайно книжки найкращих сучасних українських  авторів на болючу тему України в Другій світовій: Василь Шкляр «Чорне сонце», Юрій Винничук «Танго смерті», брати Капранови «Забудь-річка», Андрій Кокотюха «Чорний ліс» та інші.
Книжковий перегляд «Друга світова в особах і подіях» представив книги про найбільш значущі воєнні дії та дипломатичні процеси під час Другої світової війни, що вплинули на її хід. Частина книг на перегляді  присвячена миколаївській землі в ході Другої світової війни. Миколаївці мали можливість ознайомитись з виданнями сучасних миколаївських авторів, істориків, краєзнавців – Євгена Горбурова, Юрія Зайцева, Григорія Ковальова, Олексія Пилипчука, Наталії Сугацької, Людмили Ташлай, Валерія Циганова, Валерія Чернявського та інших.
На майданчику Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького діяла «Творча майстерня», де кожен бажаючий міг виготовити червоний мак –  міжнародний символ пам’яті жертв війни та паперовий журавлик – символ миру.
Відвідувачі акції змогли перевірити свої знання під участі у вікторині «Хроніка Другої світової» та пізнавальному інтерактивні «Пам`ять, викарбувана в граніті».
Миколаївці та гості міста з великою цікавістю відвідали всі локації святкової акції.