До Всесвітнього дня волонтера: у бібліотеці імені Кропивницького відбулися урочистості з нагоди свята

До Всесвітнього дня волонтера: у бібліотеці імені Кропивницького відбулися урочистості з нагоди свята

У перший день зими у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню волонтера, що традиційно відзначається 5 грудня. Співорганізаторами урочистостей виступили ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса» та ГО «Молодіжний центр наукової діяльності».

Про святковості

Відкрила зустріч директорка закладу, заслужена журналістка України Інга Хоржевська, яка наголосила на важливій ролі кожного, хто у такий важкий час мужньо наближає бажаний мир. Спікерка заходу, голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса, заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова розповіла про діяльність майстринь очолюваного нею громадського об’єднання, які активно долучилися до волонтерського руху, виготовляючи для бійців оберегові сувеніри.

Під час заходу за активну волонтерську і гуманітарну діяльність в умовах воєнного стану, самовідданість, патріотизм та вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства, за підтримку та співпрацю в рамках волонтерських та культурно-мистецьких ініціатив, з нагоди Всесвітнього дня волонтера найактивнішим представникам громадських організацій були вручені подячні листи від голови Миколаївської обласної ради, управління з питань туризму та курортів Миколаївської ОВА, Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», Молодіжного центру наукової діяльності.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров від імені міського голови Олександра Сєнкевича вручив почесні відзнаки присутнім на заході волонтерам. Очільник галузі культури міста також відзначив високу громадянську позицію у виконанні гуманітарної місії колективу Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, вручивши Подяку від Управління Інзі Хоржевській. Пан Юрій підкреслив, що майже з перших днів війни філії міської бібліотечної мережі для дорослих перетворилися на центри гуманітарної підтримки миколаївців, а працівники бібліотек з готовністю долучилися до такої високої місії, сумлінно виконуючи свій громадянський обов’язок.

Голова правління-керівник волонтерської групи ГО «Молодіжний центр наукової діяльності» Артем Кривцов зробив акцент на потужній об’єднуючій силі представників всіх галузей суспільства на шляху до Перемоги. Зокрема відзначивши, як на тлі творчості талановиті майстрині приєдналися до волонтерської діяльності під час доставки гуманітарної допомоги для підняття морального духу військових. Саме таким чином проявила свою громадянську позицію талановита миколаївська мисткиня Наталя Мазур, роботи якої стали окрасою свята.

Про виставку робіт Наталі Мазур

Гостям заходу була презентована експозиція під назвою «Берегиня Півдня». Це четверта виставка з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого є майстрині Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». Проєкт спрямований на ознайомлення глядачів з творчістю жінок міста-Героя Миколаєва, акцентуванні важливої ролі жінки-Берегині під час війни, головною місією якої є відродження та збереження головних цінностей України: родини, традицій, культури.

Напередодні війни у Бібліотеці-філії №12 ЦБС для дорослих вже готувалися до відкриття персональної виставки Наталі Мазур. Тоді експозиція називалася «Пробудження» і мала порадувати прихильників декоративно-ужиткового мистецтва 2 березня. Але все вийшло по-іншому, і зустріч відбулася аж у грудні.

Для своєї нової персональної виставки пані Наталя підготувала 10 робіт ‒тематичних тканих гобеленів та інсталяцій. Кожен виріб, немов світлина, що відображає певний період історії нашої культури. Від скіфських мотивів з грифонами і дикими степами, до Берегині традицій з обрядами, оберегами та символами. Центр експозиції прикрасив триптих за таврійськими легендами, в яких Блакитний Журавель у чарівному танці закликає дощ серед стиглих грон винограду, а за ним спостерігає біла Лебідка з прекрасного Сузір’я Лебедя. Трагічний період історії України відображає гобелен «Сльоза матері». Біль від втрат і горя зібрані в образі Мадонни, яка у скорботі оплакує своїх дітей. Але вона стоїть непохитно ‒ в неї вистачає сил, аби витримати усі випробування долі. Завершує експозицію гобелен, зібраний з декількох тканих частин міцно поєднаних між собою – символ єдиної України. Кожна частина наповнена зображенням соняшників – життєдайної квітки, що завжди ніби танцює з Сонцем. Цей гобелен – образ майбутнього України. Ми завжди рухаємось за світлом, адже воно є уособленням мирного життя, міцної віри, відродження та нашої Перемоги!

Прекрасним доповненням до святкової атмосфери стали музичні вітання від поета і композитора, заслуженого артиста України Олександра Сичова. Увазі присутніх була запропонована прем’єра авторської пісні «Берегиня», створеної маестро спеціально для проєкту «Берегині України».

Щиро вітаємо усіх волонтерів зі святом! Нехай вогонь ваших сердець лише набуває сили й зігріває нужденних! Дякуємо за вашу працю, яка кожної миті  наближає Україну до такої бажаної Перемоги!