«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: Катя Лелека

«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: Катя Лелека

Героїня цієї статті ‒ яскрава представниця п’ятірки володарів цьогорічної Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв» ‒ Катерина Суліменко, яка більш відома під псевдонімом Катя Лелека, ‒ авторка пісень і композиторка, засновниця та керівниця зразкової вокальної студії «Талант» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний».

Двері у чарівний світ музичного мистецтва Катерині Суліменко відчинили викладачі МФ КНУКіМ, де вона закінчила кафедру музичного мистецтва за спеціальністю «Естрадний вокал». Хоча сама Катя каже, що співати любила завжди, особливо з мамою та бабусею. А ще ‒ завдячує багатьом своїм добрим наставникам, з якими їй щастило зі шкільних років. На шляху творчого зростання дуже важлива підтримка справжніх професіоналів, про яких Катерина згадує з великою повагою. Це Леонід Гісін, Олег Кедіс, Євген Драга, Юлія Захарова.

Величезний досвід молода музикантка набула під час роботи у якості ведучої ефіру радіо «Окей FM», де їй довелося спілкуватися із відомими артистами, які приїжджали до Миколаєва. Про свої особисті творчі досягнення пані Катерина говорити не любить, хоча за плечима ‒ чимало успішних виступів на численних фестивалях, участь у телевізійному проєкті «Голос країни», а також 9 років плідної праці з обдарованими хлопчиками та дівчатками зразкової вокальної студії «Талант» ММПК «Молодіжний», який вона вважає своїм другим домом. Натхненна наставниця радіє кожній перемозі своїх вихованців. А їх уже чимало: «Чорноморські ігри», «Х-фактор», «Голос країни» тощо.

Студія «Талант» ‒ це улюблене дітище мисткині, це місце сили, де в кожного вихованця вкладено душу й віру у реалізацію найсміливіших мрій.

«За 9 років ми виросли. Бурхливі емоції фестивалів, концертів, спільних заходів – все це додає дітям упевненості у собі та відчуття неймовірного щастя. Я досі не вірю, що наші випускники-студійці сьогодні вчаться у вищих мистецьких навчальних закладах України й закордону, працюють за фахом або радують глядачів у якості вокалістів. Є й такі, що вже самі викладають. Наша Марина Кіладзе ‒ одна з перших випускниць, гордість студії, яка вдало розвивається як викладач з вокалу, і я цим пишаюся…», ‒ зізнається Катерина.

Війна жорстко увірвалася у життя кожного миколаївця. У час найжорсткіших обстрілів міста, між повітряними тривогами, Катерина та її учні записували нові пісні, знімали на телефон «кліпи», намагаючись встигати до настання комендантської години. Нещодавно учасник студії Ренат Каражей заспівав у Києві на одній сцені з артистом KHAYAT в рамках гучного телепроєкту, долучившись до збору коштів для дітей, постраждалих від воєнних дій.

«Під час війни ми відволікаємося творчістю, що насправді просто рятує… Я пишаюся своїми дітьми. Вони роблять мене сильнішою та надихають. Зараз, як ніколи, хочеться писати пісні, де можна висловити всі свої почуття. А їх війна проявила дуже багато. Ми навчилися спілкуватися й займатися творчістю онлайн, перемагати на дистанційних конкурсах… бути терплячими. Війна мине. Перемога близько!» ‒ впевнена Катя Лелека.

Сьогодні вона активно реалізує й свої задуми, створюючи і записуючи пічні в авторському виконанні. Так, нещодавно з’явилася нова робота під назвою «Розкажи», де музикантка спробувала передати емоції, що розривають душу людини, яка пройшла крізь пекло війни.

Щиро вітаємо пані Катерину з нагородою! Бажаємо нескінченного творчого польоту, натхнення й вибуху емоцій! Нехай народжуються нові твори, які даруватимуть людям бажання жити й насолоджуватися красою буття!

Разом ‒ до Перемоги!