«Берегиня життя»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася виставка вишивальниці Валентини Димової

«Берегиня життя»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася виставка вишивальниці Валентини Димової

18 жовтня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка заслуженої майстрині народної творчості України Валентини Димової «Берегиня життя». «Захід присвячено Дню захисників і захисниць України та святу Покрови Пресвятої Богородиці. Попри всі перешкоди, пов’язані з війною, нам вдалося здійснити задум, відкривши виставку майстрині, роботи якої пронизані теплом і любов’ю», ‒ саме на цьому наголосила директорка Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького, заслужена журналістка України, ініціаторка проєкту Інга Хоржевська.

Це друга виставка з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого є майстрині ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса». Голова громадського об’єднання, заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова зазначила, що проєкт створено з метою популяризації творчості жінок прифронтового міста-героя Миколаєва. Організатори заходу наголошують на важливій місії жінки-Берегині, яка сьогодні мужньо стоїть на захисті головних цінностей життя: родини, традицій, культури.

Творчість Валентини Димової ‒ це яскрава окраса культурного буття Миколаївщини. Так звані «Димівські рушники» відомі далеко за межами нашого південного краю, адже завжди привертали увагу гостей різноманітних міських та обласних свят. Створені мисткинею вишиванки та рушники експонувалися на загальнодержавних виставкових акціях, міжнародних фестивалях та всеукраїнських оглядах. За збереження українських традицій у 2009 році Валентина Димова була удостоєна почесного звання «Заслужена майстриня народної творчості України». Кращі її авторські роботи з вишивки зберігаються у фондах обласних музеїв Миколаївщини. Деякі з них знаходяться за межами України, у приватних колекціях.

До експозиції «Берегиня життя» майстриня запропонувала понад 20 авторських робіт. Прекрасні оберегові рушники, яскраві вишиванки, сповнені сакральних елементів ляльки-мотанки переносять присутніх у мирні часи квітучої України. Родзинкою показу стали рушники із колекції «Краса Півдня», яка у творчому доробку Валентини Димової з’явилася у 2008 році. Роботи з цієї колекції вирізняє кольорова гама, притаманна саме нашому степовому краю. Відтінки південного сонячного проміння та стиглого колосся, весняного квітучого степу, морських хвиль та ніжної димки тихого надвечір’я наче зачаровують своєю гармонійною красою. Орнаментальні візерунки цих робіт мають особливе оберегове значення.

Варто зазначити, що під час війни Валентина Димова залишилася у Миколаєві й бере активну участь у волонтерській діяльності. Майстриня створила цілу серію захисних мотаночок Янголів-охоронців, які сьогодні підтримують бойовий дух наших воїнів на передовій.

До речі, приємним подарунком для гостей заходу стало привітання військовослужбовців, яким були вручені чудові дитячі листівки. Понад 50 малюнків створені юними відвідувачами бібліотечних закладів міста у рамках проєкту «Захисники Незалежності», ініційованого і розпочатого ЦМБ ім.М.Л.Кропивницького та її філіями напередодні Дня незалежності України. Неймовірно теплої атмосфери святу також додали пісенні вітання від талановитого миколаївського поета й композитора, виконавця, заслуженого артиста України Олександра Сичова. Для Валентини Димової митець виконав авторську пісню на слова Наталі Іванової «Зоряне мереживо».

Вітаємо миколаївців із чудовою подією у культурному житті міста. Дійсно, Миколаїв ‒ місто справжніх героїв. Дай Боже, щоб здійснилися наші найголовніші бажання, і святий омофор Пресвятої Матінки Богородиці назавжди захистив усіх, хто так молить про заступництво. Разом ‒ до Перемоги! Все буде Україна!