Віра й надія: світлий жіночий образ у творчості Михайла Карабутова

Віра й надія: світлий жіночий образ у творчості Михайла Карабутова

14 жовтня українці відзначають три величних свята: Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. Кожне з цих свят спонукає до  переосмислення життя, його природи та призначення. Гостроти моменту додає гіркий присмак війни, що нещадно увірвалася у наші долі. І художньо обдаровані особистості цей процес відчувають найглибше…

У житті Михайла Карабутова творчість завжди була затишним острівцем у бурхливому океані навколишніх подій. За мирних часів поміж численних представників миколаївської мистецької спільноти майстер-різьбяр відрізнявся скромністю і своїм особистим баченням прекрасного. Саме тому, напевне, багато років тому чоловіка й захопило мистецтво різьблення по яєчній шкаралупі, філігранне й точне до найменших дрібниць. Сьогодні творчий доробок митця повниться й вишуканими роботами, виконаними у техніках пірографії, гравіювання на склі, аромографіки тощо. А одним із найулюбленіших образів митця завжди була й є Пресвята Матінка-Богородиця ‒ символ віри й нездоланної сили, що веде кожну людину. Це також глибока шана Жінці-Матері, яка дає продовження життю.

«Потрійне свято, що відзначається 14 жовтня в Україні, набуло для Михайла Карабутова дуже особистого значення, адже із початком повномасштабної війни чоловік став до лав Збройних Сил України. За цей період у творчості митця канонічний образ Пресвятой Богородиці трансформується ‒ з’являється більш узагальнений образ Жінки-Берегині роду, домівки, захисниці рідної віри та землі, нашої багатостраждальної України»,‒ зазначила голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Пані Валентина також розповіла, що перебуваючи в лавах ЗСУ, Михайло Карабутов взяв участь у міжнародному флешмобі «Війна в Україні». Своїми графічними роботами митець розповів усьому світові про жахіття, які принесла на нашу землю війна. А ще ‒ про величезну віру, що допомагає українцям долати усі негаразди.

Побажаймо Михайлові Карабутову Божого захисту й якомога швидше повернутися додому живим і здоровим! Нехай Пресвята Богородиця захистить усіх воїнів, що сьогодні ціною власного життя здобувають таку бажану Перемогу! Миру і добра усім українцям! Зі святом!

На світлинах ‒ роботи Михайла Карабутова.

Зображення запису ‒ «Покрова України», акварель, аромографія, кава, шоколад.