«Кожен стібок має захисну силу…»: закодований візерунок творчості миколаївської вишивальниці Валентини Димової

«Кожен стібок має захисну силу…»: закодований візерунок творчості миколаївської вишивальниці Валентини Димової

Обереги життя… Як багато вони увібрали в себе людської мудрості! Який таємний код безцінного скарбу духовності зберігають для майбутнього! Особливо загострюється усвідомлення їхньої глибини на тлі війни. Коли в людській свідомості зникають напівтони, а залишаються лише червоний і чорний. Любов і журба…

Любов’ю до життя та шаною пам’яті роду пронизана творчість миколаївської вишивальниці, заслуженої майстрині народної творчості України Валентини Борисівни Димової. У барвистих рушниках жінки втілена нескінченна краса південної землі ‒ прозора синь причорноморського неба, що зливається із золотом стиглого колосся нескінченних ланів і грайливим візерунком із польових квітів! Нині роботами майстрині не лише захоплюються, а й прикрашають свій гардероб найбільш витончені миколаївські поціновувачі автентичної вишивки. Деякі ж роботи мисткині поповнюють приватні колекції Канади, Данії, Австралії та Америки.

«Оберегові чоловічі з геометричними орнаментами, вишукані жіночі й милі дитячі вишиванки з квітково-рослинними мотивами від Валентини Димової зазвичай є окрасою міжнародних і всеукраїнських акцій, виставкових заходів, свят народної творчості. А сьогодні, коли рідна земля охоплена  полум’ям  війни, пані Валентина з особливими молитвами вишиває орнаменти. Кожен стібок має захисну силу, кожен хрестик запам’ятовує важливі слова щирої молитви, кожен візерунок ретельно продуманий, аби стати на захисті проти смертоносного лиха», ‒ розповідає голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Нині, як і раніше, майстерними руками Валентини  Димової створюється обереговий візерунок для усіх, хто поряд, для сусідів і знайомих, для рідного Миколаєва. Щоб ніяка напасть не здолала наш Рід, нашу незламну віру у щасливе майбутнє милої серцю країни. Так було раніше, так буде й зараз! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Валентини Димової.

Чоловічі вишиванки ‒ вишивка, хрест, акрил, муліне, полотно.

Жіночі вишиванки ‒ вишивка, гладь, акрил, муліне.

Рушники ‒ вишивка, хрест, гладь, акрил, муліне, полотно.