«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: команда музичного клубу «Рок-Хата»

«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: команда музичного клубу «Рок-Хата»

«Миколаїв сильний не лише древніми воїнами і сучасними захисниками, а й потужною культурою, музичною історією, яку нічим не знищити. Це просто родовище талантів», ‒ впевнені музиканти з творчої команди музичного клубу «Рок-Хата» на чолі з Віктором Жевнером.

Наше місто-Герой більше 8 місяців щодня обстрілювалося важкою артилерією та потужними ракетами, проте життя у ньому не в силі спинити нікому. А особливо музику, якою розмовляють серця людей, об’єднаних величезною силою духу й непокори ганебному явищу ‒ війні… Культурний фронт міста особливо стійко утримує творча команда талановитих музикантів, яких зібрав заклад із колоритною назвою «Рок-Хата», зі сцени якого навіть крізь завивання сирен і гул ракетних обстрілів завжди лунала фірмова музика…

До війни клуб ініціював та проводив потужні рок-фестивалі, наприклад, «Дикий Сад», допомагав особливим діткам, організовував зустрічі із яскравими особистостями ‒ був справжньою гаванню для сердець, закоханих у рок.

Від самого початку військової агресії з боку рф «Рок-Хата», розташована в бомбосховищі, працює майже без перерв, ставши на довгі місяці чи не єдиним місцем, де наживо відбувалися концерти. Місцеві рокери із гурту «Крила», Геннадій Грімов, Сергій Чепеленко дали старт музичним зустрічам в укритті, а згодом їх підтримали й інші музиканти, що залишилися у місті. Мистецтво – потужна зброя.

«Ми впевнено утримуємо свою вахту – «Рок-Хата» проносить музику через війну, як благодатний вогонь, що очищає. А згодом взагалі чудеса почалися. У нас, у царстві року, з мотоциклами в залі, зазвучала Миколаївська філармонія, класична скрипкова музика, народні інструменти, оркестр гарнізону… Це – фантастика!» ‒ зазначає хедлайнер клубу Дмитро Скороходов. Довготривале протистояння глобальному злу об’єднало творчі сили міста-Героя.

Останнім часом значно урізноманітнилась не лише жанрова палітра заходів «Рок-Хати», а й географічна. Цікаве спілкування у форматі «Вільний мікрофон» дало можливість усім бажаючим проявити свої таланти. У такий спосіб дехто вперше спробував себе у ролі артиста на професійній сцені. Не залишив байдужим нікого й вечір, що розпочався з молитви від біженців із Маріуполя. Також насиченими яскравими враженнями були й зустрічі із відомим миколаївським фотографом Павлом Деменським, який несподівано подарував присутнім вірші «про красиве», а дівчата з гітарами спробували себе в шоу «А-ля рок-група». За цей час гості закладу змогли послухати бойову волинку з Києва, а також познайомитися з творчістю полтавського панк-гурту «Розум зник».

Зібрані під час концертів та інших заходів кошти передаються на потреби захисникам. Музиканти впевнені, що десятки зіграних концертів під тривогами у «Рок-Хаті» ‒ це сотні відремонтованих душ. Тут лікуються надірвані серця, та хором голосів (у відносній безпеці) вториться: «Все буде ‒ Україна!».

А ще…На стіні, за сценою, на видному місці, розміщені фотографії друзів клубу ‒ хлопців, які загинули на цій війні. Байкерів, рокерів і просто дуже хороших людей. Тут їх не забудуть ніколи…

Щиро вітаємо творчу команду музичного клубу «Рок-Хата» на чолі з Віктором Жевнером із присвоєнням Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв-2022»! Нехай стійкість і сила духу, загартовані під час війни, додадуть наснаги у підкоренні нових творчих обріїв у мирні часи! Разом – до Перемоги!