«Зірка культури міста Миколаїв»-2022: яскрава п’ятірка володарів почесної відзнаки

«Зірка культури міста Миколаїв»-2022: яскрава п’ятірка володарів почесної відзнаки

9 листопада ‒ професійне свято працівників культури та майстрів народного мистецтва України. Саме із цієї нагоди вже традиційно для нашого міста щороку, на початку листопада, оголошуються імена найбільш яскравих діячів культури, які стали володарями Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв». Проєкт був ініційований управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини ММР у 2017-му році з метою відзначення вагомого внеску працівників галузі у розвиток та популяризацію культури і традицій рідного міста.

2022-й рік не став виключенням, а навпаки – ще більше проявив небувалий творчий запал і значний професійний потенціал не лише працівників галузі, а й миколаївських діячів сфери культурних практик ‒ і тих, хто залишився вдома, і тих, хто поки що вимушено знаходиться за межами Батьківщини.

Рішенням Художньої ради при управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, засідання якої відбулося 18 жовтня 2022 року, за талант і самобутність, а також активну творчу діяльність в умовах війни Почесну відзнаку «Зірка культури міста Миколаїв» у 2022-му році отримують:

Військовий оркестр 406-ї окремої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Начальник оркестру ‒ військовий диригент Миколаївського гарнізону майор Віталій Мацюк. Колектив ‒ активний учасник всіх гарнізонних заходів міста Миколаєва та військових парадів до Дня незалежності України. Знаковою місією для музикантів стали свого часу численні творчі виїзди в зону ООС у Донецькій та Луганській областях: на лінії розмежування відбулося більше 50 концертних програм оркестру, які підтримують бойовий дух і додають сили нашим захисникам.

Колектив Дитячої музичної школи №2 . Заклад було засновано у Миколаєві ще у 1955 році. Тисячі обдарованих дітей мали можливість здобути початкову музично-мистецьку освіту в школі, найважливішою складовою концепції якої є духовність, творчість і культура. За роки функціонування в ДМШ №2 сформувався досвідчений високопрофесійний творчий колектив викладачів-однодумців, здатних вийти за межі стандартів у вихованні талановитої молоді, досягаючи справжньої музичної майстерності навіть у починаючих свій творчий і професійний шлях юних виконавців. Усіх працівників школи поєднує працелюбність, творчий хист та самовідданість у професійній діяльності, що плекають в дитячих душах почуття прекрасного, повагу і любов до високого музичного мистецтва. У скрутний військовий час численні вихованці школи, титуловані перемогами у найпрестижніших міжнародних конкурсах, виїхавши вимушено з батьками за кордон, беруть активну участь у благодійних концертах на підтримку України, запалюючи своїми виступами кращі концертні зали Франції, Швеції, Німеччини, Польщі, Литви та інших країн зарубіжжя. Попри замах окупантів знищити школу, вона встояла, аби продовжити плекати своїх обдарованих учнів і запалювати зірочки, які неодмінно перетворяться колись на яскравих зірок у Сузір’ї нового українського шляху!..

Катя Лелека (Катерина Суліменко) ‒ авторка й композиторка, засновниця та керівниця зразкової вокальної студії «Талант» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний». За плечима талановитої музикантки 9 років плідної праці з обдарованими дітьми зі зразкової вокальної студії «Талант» Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний». Натхненна молода наставниця радіє кожній перемозі своїх вихованців, які були учасниками знаних в Україні музичних і телепроєктів: «Чорноморські ігри», «Х-фактор», «Голос країни». Але і тепер, коли місто несамовито обстрілюють рашистські нелюди, Катя та її учні між повітряними тривогами записують нові пісні, знімають на телефон «кліпи», намагаючись встигати до настання комендантської години. Нещодавно учасник студії Ренат Каражей заспівав у Києві на одній сцені з артистом KHAYAT в рамках гучного телепроєкту, долучившись до збору коштів для дітей, постраждалих від війни. Сьогодні Катя Лелека творчо реалізує й свої авторські задуми, створюючи і записуючи пісні в авторському виконанні.

 Творча команда музичного клубу «Рок-хата» на чолі з Віктором Жевнером. До війни музиканти клубу ініціювали та проводили в нашому місті потужні рок-фестивалі, допомагали  особливим діткам, організовували зустрічі із яскравими особистостями, а сам заклад  був і залишається  гостинною гаванню для сердець, закоханих у рок. У воєнний час «Рок-хата», маючи вдале розташування, з травня працює без перерв, ставши на довгі місяці єдиним місцем, де наживо відбувалися концерти. Місцеві рокери із гурту «Крила», Геннадій Грімов, Сергій Чепеленко, Дмитро Скороходов дали старт музичним зустрічам в укритті, а згодом їх підтримали і музиканти з Миколаївської обласної філармонії, гарнізонного оркестру… Зібрані під час концертів кошти передаються на потреби захисникам. Музиканти впевнені, що «Рок-хата» через війну несе людям музику як благодатний вогонь, що очищує і надихає.

Світлана Чебанова ‒ художниця-графік, ілюстраторка. Авторка відома багатьом миколаївцям завдяки серії листівок «Миколаїв патріотичний» із зображенням знакових споруд міста. Вони стали візитівкою українського Миколаєва, яку містяни охоче беруть з собою в мандрівки, дарують рідним і друзям. На довготривалий флешмоб перетворилася традиція надсилати Світлані фотопривіт з листівкою з різних міст України й дальнього зарубіжжя. Так з’явився проєкт «Globe Mykolayiv», про який режисер Євген Цимбалюк створив фільм «Card from heart». Листівки не втрачають популярності, а Світлана доповнює серію новими зображеннями. З моменту появи першої листівки у 2015 році, і до тепер  усі кошти з їх продажу авторка віддає на доброчинність, підтримуючи наших захисників.

Вітаємо володарів Почесного звання «Зірка культури міста Миколаїв»-2022! Дякуємо за ваш талант, наснагу та могутню віру у Перемогу! Бажаємо й надалі творчого горіння, інноваційних ідей, нових обріїв і невичерпного натхнення у мирному і квітучому Миколаєві!