Дивовижна та загадкова ошибана: таємниці авторського стилю майстрині Інни Данченко

Дивовижна та загадкова ошибана: таємниці авторського стилю майстрині Інни Данченко

Природа благословенного Богом Півдня!… Краса твоя, неосяжна й незбагненна, манить творчі душі, наче джерело із живильною вологою спраглого мандрівника. Тут вони знаходять реалізацію нескінченних ідей, натхнення та нові мотиви для творчості…

Інна Данченко майстерно володіє дивовижним мистецтвом техніки ошибана. Жінка народилася у Миколаєві, має дві вищі освіти. По закінченні школи у Миколаївському державному педагогічному університеті здобула професію вчителя української мови та літератури. А у 2006 році закінчила Міжнародний інститут лінгвістики і права, отримавши диплом філологині японської, англійської мови та літератури.

Можливо, остання освіта й посприяла зануренню творчої особистості у філософію прекрасного мистецтва ошибана або пресованої флористики, що виникло в Японії понад 600 років тому. Цікавий процес створення картин із матеріалів рослинного походження має свій глибинний зміст. Цим видом мистецтва насамперед займалися самураї, щоб виховати в собі витримку й концентрацію уваги на рівні володіння мечем.

«Пані Інна із дитинства захоплювалася вишивкою, відтворюючи красу тваринного світу. А ошибана стала для дівчини етапом пізнання самої себе. Складним та водночас прекрасним мистецтвом художниця оволоділа самостійно, навіть створила свій неповторний власний стиль. З сухого листя, тополиного пуху та квітів пані Інна і понині залюбки створює картини із чудовими пейзажами, натюрмортами, портретами та тваринами. Деякі роботи дивують своїми складними декоративними композиціями, інші ‒ глибоким філософським змістом. Іноді такі картини максимально схожі на живописні полотна. Кращі роботи з пресованої флористики Інни Данченко увійшли до експозицій міжнародних конкурсів і виставок Японії, США, Кореї та України. Особливе місце у творчості художниці займають картини, створені з тополиного пуху. Такі роботи нагадують чорно-білі світлини. Іноді пані Інна комбінує і додає до тополиного пуху компоненти рослинного походження з природним забарвленням. Саме вони надають монохромному прозорому пуху яскравих живописних акцентів», ‒ розповіла Валентина Кривцова, голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-споркуса», заслужена працівниця культури України.

Сьогодні Інна Данченко ‒ членкиня Міжнародного товариства мистецтва пресованої флористики Японії (International Pressed Flower Art Society), Міжнародної гільдії пресованої флористики США (World Wide Pressed Flower Guild), а також Київських клубів «Природа і творчість» та «Палітра флори». У творчому здобутку художниці безліч персональних виставок, творчих зустрічей та майстер-класів. Але на цьому вона творчо не зупинилася і опанувала не менш цікаву техніку ‒ валяння з вовни.

Із початком війни жінка вимушена була мужньо рятувати своїх двох маленьких діточок, перетнувши кордони п’ятьох країн. Сьогодні пані Інна збирає нову колекцію для персональної виставки у Франції. Художниця каже, що там обов’язково будуть зображені мальовничі краєвиди України, благословенної Богом землі, де живуть нескорені та сильні духом люди! А ще ‒ дуже мріє якнайшвидше повернутися додому, у мирний Миколаїв! Так і буде! Разом ‒ до Перемоги! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Інни Данченко.

Зображення запису ‒ «Фата Моргана», тополиний пух, листя, пелюстки, кора.