Шлях від учня до педагога: творчий пошук художника та кераміста Володимира Пономаренка

Шлях від учня до педагога: творчий пошук художника та кераміста Володимира Пономаренка

Шляхи долі… Який з них найкращий, найвдаліший і найрезультативніший? Де знайдеш, а де втратиш? Який цікавий вибір часто-густо пропонує життя людині. А підсумок, зрештою, один ‒ залишится вірним собі, реалізувати Богом даний потенціал і… принести користь людям.

Володимир Пономаренко народився у Миколаєві на початку 60-х років минулого століття. Пройшов шлях від учня столяра навчального комбінату Чорноморського суднобудівного заводу до вчителя-педагога, майстра керамічної справи. Із 1995-го року пан Володимир працює на Міській станції юних техніків керівником напряму декоративно-прикладного мистецтва «Кераміка». Чверть життя майстер крок за кроком натхненно вводить маленьких митців у прекрасне мистецтво ліплення. Під час занять педагог навчає дітей не тільки таємницям творчості, а й шануванню глибоких традицій української культури. За період діяльності Володимир Пономаренко досяг вагомих результатів на педагогічній ниві. У 2015-му році його гурток отримав почесне звання «Зразковий художній колектив».

«Як творча особистість пан Володимир не зупиняється на досягнутому. Він займається живописом, перевагу віддає пейзажам. Також у його творчому здобутку велика кількість декоративних панно, на яких гармонійно поєднується два види мистецтва: кераміка й живопис. Такі роботи завжди насичені позитивним настроєм, а головними персонажами композицій стають колоритні герої. Володимир Пономаренко ‒ неодноразовий переможець всеукраїнських і обласних конкурсів серед педагогів позашкільних навчальних закладів. Це прекрасний майстер та людина, віддана своїй справі», ‒ розповідає голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Війна кострубатою рукою втрутилася у життя і цієї людини. Але пан Володимир впевнений, що мине зовсім небагато часу, й життя налагодиться. І повноводні річки творчого потенціалу талановитих юних українців подарують світові яскраві витвори мистецтва. Саме тоді обов’язково знадобляться його вміння і талант для відродження нашої української культури та народних традицій. Так і буде! Разом ‒ до Перемоги ! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Володимира Пономаренка.

Зображення запису ‒ композиція «Веселий ярмарок», кераміка, ліплення.