«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: колектив Дитячої музичної школи №2

«Зірка культури міста Миколаїв-2022»: колектив  Дитячої музичної школи №2

9 листопада 2022-го року, у професійне свято працівників культури та майстрів народного мистецтва України, були названі імена володарів Почесної відзнаки управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР «Зірка культури міста Миколаїв». За рішенням Художньої ради до яскравої п’ятірки володарів увійшли кращі представники галузі культури міста, що протягом року особливо проявили свій талант і самобутність, а також активну творчу діяльність в умовах війни. Знайомство з цьогорічними переможцями розпочнемо з колективу одного з найстаріших закладів естетичної освіти міста Миколаєва ‒ Дитячої музичної школи №2.

Про школу

Початок творчого життя Дитячої музичної школи № 2 було покладено у 1955-му році. Це другий заклад позашкільної мистецької освіти, що з’явився в місті з часів його заснування. Тут філософію освітнього процесу формують три вагомі складові: духовність, творчість і культура. Сьогодні роботу школи очолює талановита молода наставниця ‒ заслужена працівниця культури України, керівниця народного жіночого академічного хору ім. Світлани Фоміних Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв (володар Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаєва-2019») Тетяна Островська. За роки функціонування школи тисячам вихованцям чарівний світ музики відкривав досвідчений високопрофесійний творчий колектив викладачів-однодумців, здатних вийти за межі стандартів у вихованні здібної молоді, плекати в дитячих душах чуття прекрасного, повагу і любов до високого музичного мистецтва. Численна когорта випускників ДМШ №2 продовжила згодом навчання у вищих спеціалізованих музичних закладах, ставши професійними музикантами, митцями та викладачами, прославляючи рідну школу далеко за кордонами Батьківщини.

Про творчу майстерню

Працелюбність, творчий хист та самовідданість професійній діяльності викладацького складу ДМШ №2 дають плідні результати. Творча майстерня закладу багата яскравими художніми колективами, як от:

Про методичну роботу

Підвищення професійного рівня педагога ‒ головна складова успішного освітнього процесу. Так вважають фахівці ДМШ №2 й плідно працюють у цьому напрямі. Викладачки-методистки Островська Т.А. та Домуз Н.В. є розробницями типових освітніх та навчальних програм всеукраїнського рівня для Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, що затверджені в грудні 2021-го року. Також за цей період викладачка Домуз Н.В. створила та презентувала свою авторську збірку аранжувань «На хвилі натхнення» для дитячого камерного оркестру. У вересні 2022-го року на запрошення Чернігівської філії Київської академії керівних кадрів культури і мистецтв викладачка Островська Т.А. провела майстер-класи «Особливості дистанційного навчання в період воєнного часу учнів мистецьких шкіл молодшого віку (музичне спрямування)» для викладачів мистецьких шкіл, «Популярні тенденції в сучасному хоровому виконавстві» ‒ для директорів та викладачів фахових коледжів.

Про цікаві заходи

У 2020 році в ДМШ№2 було започатковано новий формат концертної діяльності ‒ музичні онлайн-марафони. У період воєнного стану цей формат став максимально актуальним та поширився серед інших закладів міста. Серед найяскравіших заходів цього року варто пригадати наступні:

Більше відео ‒ на каналі ДМШ№2 в ютубі.

Про внесок до Культурного фронту

Побутує думка, що «Коли говорять гармати – музи мовчать», але викладачі Дитячої музичної школи №2 навесні, в жахливих умовах воєнного стану, продовжили навчання учнів на волонтерських засадах. Досвідчені педагоги впевнені, що саме музика допомагає людині впоратися з негативними емоціями в найскрутніші часи. Сприяли відновленню навчального процесу і прохання батьків, які задля безпеки вивезли дітей за кордон, але заняття вирішили не припиняти. Із гордістю варто згадати виступи вихованців школи далеко від Батьківщини:

  • Миронов Ілля (скрипка), Карачевський Владислав (віолончель) ‒ учні класу викладачок Домуз Н. В. та Ільчук Н. О., (концертмейстер Пилипенко О.Й.), представили наше місто у Німеччині на благодійному концерті для підтримки України;
  • Сібаї Мжагід (фортепіано), клас викладачки Ставніченко І.В. та Сібаї Надін (вокал), клас викладачки Круміленко Л.В. виступили у St. Nicolai kyrka у гімназії De la Gardiegymnasiet, Lidköping, Швеція;
  • Микола Александров (спів), викладачка Круміленко Л.В., взяв участь у благодійному концерті м. Фоэнштраус (Vohenstrauß) (регіон Південна Баварія), Аліса Сокол, клас викладачки Круміленко Л.В., концертмейстерка Захарова І.В. взяла участь у концертній програмі у м. Кишинів (Молдова);
  • Ксенія Карай, викладачка Круміленко Л.В, заспівала у концерті перед початком відеопоказу спектаклю «Исповедь» Миколаївського академічного художнього драматичного театру, м. Габрово, Болгарія.
  • Єлизавета Шалімова (фортепіано), викладачка Кваша Т.Л., представила наш Миколаїв у м. Плунге (Литва), виступивши у Художній школі Миколаса  Огінскіса;
  • Марія Жайворонок та Злата Матильда (фортепіано), викладачка Соловйова В.О), дарували своє мистецтво шанувальникам музики у Болгарії та Франції;
  • Мілена Войцеховська та Кочубей Богдан, випускники класу акордеону викладачки Меренкової Л.В., брали активну участь у концертах на сценах Німеччині та Польші.

Насправді, є чим пишатися. Зараз, коли рідне місто потерпає від війни, педагоги ДМШ №2 мужньо продовжують удосконалювати музичну майстерність своїх учнів дистанційно, беручи участь у різноманітних музичних конкурсах, підвищують особисту професійну кваліфікацію, проводять методичну роботу на всеукраїнському рівні. Так, за період з листопада 2021-го по листопад 2022-го років більше 150 учнів закладу стали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Вітаємо!

Спільна справа творчого життя, що осяяна сміливістю на межі між життям і смертю, варта самих щирих і високих шанувань! За те, що зберегли у ці буремні часи велике серце, щиру душу, людяність і постійну готовність прийти на допомогу, не зважаючи на небезпеку. За те, що більшість колективу школи, не дивлячись на постійні обстріли та побутові складнощі, залишились у місті для його захисту, взаємодопомоги та виконання своїх професійних обов’язків. За те, що у скрутний військовий час школа не втратила зв’язок зі своїми вихованцями. Адже сьогодні, як ніколи, важливо постійно нагадувати усьому світу – нас неможна поставити на коліна, і кожен учень школи – це лицар її високості Музики, взірець гідності і безмежної любові до України, до рідного Миколаєва! Можливо, тому, попри замах окупантів знищити школу, вона встояла, аби продовжувати високе призначення – виховувати духовність, створювати неповторний український візерунок зі співів, української музики! Щоб слава про рід український ширилася на весь світ, про наших талановитих і сильних духом людей!

Вітаємо з перемогою! Нехай нова зірка культури міста Миколаєва ‒ колектив Дитячої музичної школи №2 ‒ сяє яскраво та з роками лише збагачує сяйво свого сузір’я нескінченною кількістю нових зірочок! Миру, творчості та процвітання всім вам, шановні переможці!