Витончені й напівпрозорі: мереживна краса творінь майстрині Лідії Асріянц

Витончені й напівпрозорі: мереживна краса творінь майстрині  Лідії Асріянц

Миколаїв ‒ місто незламних і сильних духом людей. Вони тут живуть, підтримують одне одного у найважчі хвилини та по-своєму прикрашають цей світ. Саме завдяки їх закоханим у творчість душам, життя навколо розквітає та набуває нових неповторних відтінків.

Майстриня Лідія Асріянц на перший погляд нагадує чарівницю, яка плете дивовижне мереживо. Витончені і напівпрозорі площини її виробів нагадують крижані скельця, філігранні сніжинки та морозяні віконні візерунки. Жінка народилася у 1947-му році. Творчістю захопилася з дитинства, адже рукоділля у родині передавалося з покоління в покоління. У школі дівчина опанувала основи шиття, згодом ‒ плетіння макраме та вишивку. Після закінчення школи Лідія вступила до Харківського авіаційного інституту. Потім працювала конструктором, але не переставала цікавитися творчістю.

У 1992-му році Лідія Асріянц почала створювати витончені в’язані скатертини і серветки у техніці мереживоплетіння на 5-ти спицях. У 1994-му у жінки з’явилося нове захоплення ‒ строчкова вишивка, яку ще називають «квадратиковою мережкою» і порівнюють із норвезьким «хардангером». Улюблений колір майстрині ‒ білий, символ чистоти та досконалості, хоча колекцію робіт прикрашають  і декоративні кольорові картини. У орнаменті робіт майстриня часто використовує один із найпоширеніших знаків світової культури – хрест, що означає гармонію чотирьох стихій.

«За 30 років творчої діяльності Лідія Асріянц створила понад 100 авторських робіт із оригінальною композицією та неповторною орнаментикою: серветки, скатертини, одяг, жіночі аксесуари, прикраси, оберегові янголи, панно. Мисткиня досконало володіє техніками, саме тому авторські майстер-класи запам’ятовуються глядачам особливим колоритом. Її мереживні напівпрозорі вироби завжди стають окрасою експозицій всеукраїнських фестивалів, обласних та міських виставок», ‒ розповідає голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Із початку повномасштабної війни пані Лідія залишається у Миколаєві. На жаль, труднощі прифронтового міста та жах від пережитого не дають наповнити душу жінки натхненням. Але ці випробування лише загострять жагу до творчості у мирний час, який неодмінно настане! Варто лише вірити у це й посильно наближати щодня! Тож, разом ‒ до Перемоги! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Лідії Асріянц.

Зображення запису ‒ Лідія Асріянц, майстриня.