«Пробудження від жахливого сну війни…»: омріяні бажання миколаївської мисткині Наталі Мазур

«Пробудження від жахливого сну війни…»: омріяні бажання миколаївської мисткині Наталі Мазур

Уже більше місяця в Україні тривають воєнні дії. Для кожного українця, де б він не перебував, десь глибоко в душі монотонно відбиваються звуки таймера, щосекундно вимірюючи час. Люди наче завмерли в очікуванні якомога швидкого завершення страхіття. І, здається, лишилися у далекому минулому плани, що будувалися не так давно. Ми мріяли, сподівалися, вирішували нагальні проблеми, які сьогодні здаються просто смішними.

У бібліотеці-філії №12 Централізованої бібліотечної системи для дорослих готувалися до відкриття персональної виставки миколаївської майстрині і художниці Наталі Мазур. Експозиція називалася «Пробудження» і мала порадувати прихильників декоративно-ужиткового мистецтва 2 березня. Але не вийшло…

Як зазначила голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова, прекрасна назва заходу несла ідею пробудження природи від зимового сну, продовження життя в очікуванні тепла. Ми намагалися все ретельно підготувати і продумати: сценарій, експозицію, музичний супровід…. але не врахували одного ‒ війну».

Керівниця зазначила: «Протягом всього часу ми з пані Наталією мріємо, як після Перемоги персональна виставка з багатообіцяючою назвою «Пробудження» все ж таки відкриється. Але тільки сенс цієї назви буде змінено, бо це буде пробудження від жахливого сну війни, відродження після важких зруйнувань, переможне сяйво мистецва після страшної темряви бомбосховищ та щира надія на відновлення України. А ще ‒ колекція поповниться роботами майстрині, народженими під час війни. І ми віримо, що на відкриття завітають усі наші друзі, знайомі і близькі ‒ живі і здорові! Ми зберемося у єдиному колі, і сльози щастя наповнять наші очі!».

Нехай такі щирі, омріяні бажання обов’язково здійсняться! А поки кожен з нас наближатиме Перемогу! Лише спільними зусиллями ми подолаємо ці страшні випробування. Все буде ‒ Україна!

На світлинах – роботи Наталі Мазур.

Зображення запису – Триптих “Таврійські легенди”, килим, ручне ткацтво