Відчуття радості та щастя: творчий пошук майстрині Ксенії Культенко

Відчуття радості та щастя: творчий пошук майстрині Ксенії Культенко

Які асоціації виникають при згадці про відчуття щастя, затишку і спокою?… Дім, родина, батьківщина… Війна загострила нашу свідомість, спростивши все до першоджерел. Пригадується і затишне чаювання у колі друзів довгими зимовими вечорами, і  неймовірне наповнення від улюбленої справи…

Ксенія Культенко народилася у Миколаєві в 1973-му році. Із дитинства полюбляла займатися рукоділлям, створюючи з клаптиків тканин кумедні ляльки, а згодом ‒ прикраси з бісеру. Дівчинці подобалося прикрашати все навколо себе милими дрібничками, зробленими власноруч. Згодом таке дитяче захоплення переросло у доросле мистецтво. Тепер це вже були авторські витончені вироби, що дарували радість та яскраво доповнювали образи миколаївських модниць: брошки, браслети, намисто, кулони тощо.

Наступним кроком у творчості пані Ксенії стали декоративні бонсаї. Для їх виготовлення майстриня використовувала натуральне каміння й  бісер, для основи ‒ кераміку та мох, а для стовбура ‒ дротину. Такі витвори, схожі на справжні живі  деревця зачаровували своєю красою і ставали гарним доповненням до сучасного інтер’єру: квітуча сакура, стиглий виноград, лимонник, вишня.

«Сьогодні Ксенія Культенко підкорила новий творчий простір. Майже 10 років вона займається фелтінгом або валянням ‒ створює іграшки для дорослих і малечі. Це кумедні ляльки, добрі і милі звірята, веселі пташки і навіть комахи. Такі іграшки завжди викликають позитивні відчуття. До війни роботи майстрині часто експонувалися на всеукраїнських, обласних та міських виставках. А якщо такі заходи супроводжувались ще й майстер-класом, то цей процес просто заворожував. Нескінченно можна було спостерігати, як за невеличкий проміжок часу в руках Ксенії народжується мудре совеня або грайливе кошенятко», ‒ додає деталі до творчого портрету мисткині голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Із початком воєнних дій майстриня з родиною переїхала до Одеси. Вона і зараз не припиняє займатися творчістю. Напередодні зимових свят майстриня впевнена, що її кролики і котики ‒ головні символи нового 2023 року, обов’язково привнесуть у нелегке життя земляків хоч трохи відчуття затишку та ще на крок наблизять до такої бажаної Перемоги! Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Ксенії Культенко.

Зображення запису ‒ «З Новим роком!», валяння.