Мистецтво, що надихає: петриківська містерія художниці Олени Коркішко

Мистецтво, що надихає: петриківська містерія художниці Олени Коркішко

Ще кілька днів і мине рік, що приніс нам так багато випробувань на стійкість, силу духу і віру… Новорічна магія поступово входить у свідомість людей і налаштовує на продовження життя, позитив і нескінченний оптимізм. А до цієї магічної містерії додають вогню справжні чарівники та чарівниці, які живуть поряд із нами. Саме вони знають, як створити казку у житті дорослих людей…

Олена Коркішко народилася у 1947-му році в Миколаєві. Із дитинства дівчинка зачаровувалася красою природи, і крок за кроком намагалася передавати її неповторність за допомогою фарб та пензля. А у дорослому житті, вже маючи педагогічну та мистецьку освіту, пані Олена залюбки передавала свої знання та вміння юним талантам. Педагогиня тривалий час викладала декоративно-ужиткове мистецтво в Будинку дитячої творчості Миколаївського району, і понад 20 років працювала викладачем технології розпису у Миколаївському професійному ліцеї.

«Олена Коркішко досконало володіє багатьма техніками художнього розпису, але улюбленим залишається традиційний петриківський. Зображення квітів, чарівних птахів та Дерева Життя сяють на полотні її робіт променистими кольорами. Декоративні квітково-рослинні орнаменти розсипаються на папері, тканині, дереві, склі, пластику або фоамірані. Для розпису пані Олена використовує акрилові фарби, адже вони зберігають насиченість кольорів. Навіть неможливо порахувати кількість робіт, виготовлених за час творчої діяльності мисткині. Тільки за один рік майстриня створює понад тисячу декоративних виробів: панно, скриньки, стільнички, тарілі, таці, торби, жіночі прикраси, шарфи, кухонні набори тощо», ‒ із натхненням розповідає про талановиту художницю голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Ім’я Олени Коркішко широко відоме за межами не лише нашого міста, а й країни. Авторські роботи мисткині прикрашали численні всеукраїнські, обласні та міські виставки, а також були окрасою експозицій мистецьких заходів Італії та США. Нині розписні вироби майстрині зберігаються у приватних колекціях поціновувачів українських традицій з Японії, США, Канади, Італії, Франції, Норвегії, Німеччини, Ізраїлю, Іспанії.

Із самого початку війни пані Олена залишилася у Миколаєві. Жінка ні на мить не припиняла малювати. Каже, що саме «петриківка» допомагала їй увесь цей час. У страшні хвилини обстрілів, темряви та жахіття війни мистецтво надихало і надавало сили.

А з наближенням зимових свят Олена Коркішко, немов справжня чарівниця, цьогоріч знову відкрила свою майстерню див і почала готувати новорічно-різдвяні подарунки із зображенням головних символів року. Казкові герої дитячих книжок, пухнасті котики і кролики, чарівні райські птахи вмить ожили в розписних орнаментах барвистих кульок, ялинкових прикрас, різноманітних декоративних виробів. У кожному з них криються головні побажання ‒ миру, благополуччя і процвітання!

Тож із прийдешніми святами, друзі! Нехай наші спільні бажання, наче дивне різнобарв’я петриківки, покриють рідну землю захисним ореолом любові. І у наступному році, і навіки вічні тут буйним цвітом проростуть зерна добра і злагоди заради продовження життя, заради майбутніх поколінь!

На світлинах ‒ роботи Олена Коркішко.