«Старовинні послання з минулого…»: мозаїка вишивальницьких традицій Ольги Тарасової

«Старовинні послання з минулого…»: мозаїка вишивальницьких традицій Ольги Тарасової

Коріння роду… Сила-силенна, невичерпна криниця для спраглих нащадків, які волею долі продовжують задуми дідів-прадідів, долають перешкоди й намагаються жити, не порушуючи законів Буття. А випробування на їхньому шляху лише зміцнюють силу духу, підживлюючи цілющою вологою основи, що криються у далекій давнині.

Вишивальницькі традиції родини Ольги Тарасової передаються з покоління в покоління. Любов до прикладної справи дівчинці передала бабуся, а мама ‒ відома миколаївська вишивальниця, заслужена майстриня народної творчості України Валентина Димова ‒ відкрила численне розмаїття існуючих технік. Професійні знання, набуті свого часу у Миколаївській філії Київського державного інституту культури і мистецтв, лише вдосконалили засвоєні раніше навички. Понад 27 років пані Ольга прищеплювала школярам любов до традиційного прикладного мистецтва, працюючи на посаді викладача з художньої обробки тканини у Миколаївській спеціалізованій школі «Академія дитячої творчості».

«Ольга Тарасова володіє багатьма техніками вишивки: вільна та лічильна гладь, килимові шви, хрестик, вирізування і виколювання. Це надає майстрині можливість створювати авторські роботи неймовірної краси: рушники, вишиванки, серветки, скатертини, декоративні панно і композиції. Кожен такий виріб оздоблений не просто барвистими декоративними орнаментами, а насичений знаками і обереговими символами, що виконують певні важливі функції. А кожен елемент в українській вишивці у неї ‒ немов старовинні послання з минулого у сьогодення», ‒ так характеризує творчий почерк мисткині голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова. Пані Валентина також зазначила, що Ольга Тарасова самостійно опанувала мистецтво виготовлення народної джгутової оберегової ляльки-мотанки. Її захоплення підтримали сестра Ганна, донька Тетяна та племінники. Художні вироби цієї творчої родини зазвичай можна було побачити на виставках, ярмарках і фестивалях різного рівня.

У 2014-му році творча родина Тарасових приєдналася до ГО «Всеукраїнське козацьке військо» Миколаївської області, робота якого спрямована на відродження народних традицій українського козацтва. Під час війни пані Ольга залишилася вдома й разом із рідними долучилася до волонтерської діяльності, створюючи обереги для захисників Миколаєва. У кожному художньому творінні від Ольги Тарасової закодовані величезна віра та надія у якнайшвидшу Перемогу й Мир на рідній землі! Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Ольги Тарасової.

Зображення запису ‒ Ольга Тарасова, миколаївська майстриня.