Нас не зламати: як у закладах культури міста-героя Миколаєва відзначили День Української Державності

Нас не зламати: як у закладах культури міста-героя Миколаєва відзначили День Української Державності

28 липня 2022 року в нашій країні вперше відзначався День Української Державності. Свято було запроваджене з метою привернення уваги українців до утвердження понад тисячолітніх традицій державотворення нашої країни.

До Дня Української Державності Український інститут національної пам’яті запропонував до уваги громадян інформаційні матеріали, в яких розлого розповідається про:

  • суть концепції святкування Дня Української Державності;
  • тисячолітній спадок державності у нашій країні;
  • етапи українського державотворення;
  • спадкоємців Володимирового тризуба.

Про найцікавіше із цих матеріалів йдеться у публікаціях в рамках інформаційного марафону «Надбання тисячоліть», що стартував 26 липня на сторінці управління з питань культури та охорони культурної спадщини у Фейсбуці, і завершиться 24 серпня – у День незалежності України.

Працівники закладів культури міста Миколаєва, не дивлячись на суворі умови активних воєнних дій у нашому регіоні, на своїх сторінках у мережі «Facebook» також долучилися до організації та проведення заходів, хоч і в онлайн-форматі, але цікавих і змістовних.

У бібліотеках-філіях Централізованої бібліотечної системи для дорослих протягом 26-28 липня 2022 року було організовано та проведено багато цікавих заходів, серед яких чимало схвальних відгуків отримали: книжковий перегляд «Іншої землі у нас немає», інтерактивна вікторина «Крізь плин століть і гомін сьогодення», віртуальна виставка «Держава та особа», історичний екскурс «Від язичництва до християнства», віртуальна вікторина «Держава єдина – наша Україна!», тематична книжкова експозиція «Дню української державності присвячується…», виставка-експозиція «Уже ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожному із нас».

У бібліотеках для дітей також усі святкові заходи проводились в онлайн-режимі. На бібліотечних блогах та сторінках бібліотек в соціальних мережах «Facebook» та «Instagram» були розміщені бібліотечний челендж дитячої творчості «Я люблю Україну», бібліотечний флешмоб «Читаю та мрію», інформ-реліз «Етапи українського державотворення», хронологічна панорама «Шляхом національного відродження», поетичний флешмоб «Живи,Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!», патріотична пам’ятка «У тисячоліттях і віках нехай святиться слово – Україна», відеопрезентація «З джерел землі отчої: народні та державні символи України», відеоподорож «Шлях крізь віки», літературна онлайн-вікторина «Подорож у глиб віків до славетних козаків», онлайн вікторина «День Української Державності», іcторичний екскурс «Краса i велич символiв державних», онлайн інформсеанс «Нове свято країни ‒ День Української Державності», вiдеофактаж до Дня Української Державностi, привітання «З Днем Української Державності, мій великий, сміливий, гордий та мужній народе!», історичні пам’ятки: «Самостійній Україні ‒ жити у віках» та «Спадкоємці Володимирового тризуба».

«Моя мальовнича, нездоланна Держава» ‒ так називається фотовиставка, яку презентував із нагоди свята Тернівський будинок культури. До експозиції увійшли роботи викладачів закладу, вихованців гуртків та їхніх батьків.

Кульбакінський будинок культури запропонував відвідувачам своєї сторінки тематичні пости від вихованців творчих колективів із віршованими замальовками, присвяченими трагічним подіям в Україні.

Працівники Великокорениського будинку культури запросили усіх бажаючих долучитися до онлайн-вікторини «А чи добре ти знаєш історію своєї держави?».

На сторінці Малокорениського будинку культури авторським віршем «З Днем Державності, Україно дорога» миколаївців зі святом привітала Майя Крилова.

ММПК «Корабельний» нагадав про себе миколаївцям яскравим святковим постом «Символи державності України».

На сторінці ММПК «Молодіжний» пролунало пісенне онлайн-вітання від зразкового вокального колективу «Талант» та його керівниці Катерини Лелеки. Також свої побажання й творчий дарунок записали учасники народного ансамблю танцю «Український сувенір», які разом із керівницею Ганною Бобковою вимушені були виїхати в евакуацію за кордон.

Вишукане виконання арії Наталки із опери відомого українського композитора Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» запропонували відвідувачам сторінки Миколаївського міського палацу культури та  урочистих подій солістка вокальної студії Наталя Чокова, керівник Вікторія Осадча та  концертмейстер Ірина Азимова.

Працівники виставкової зали Миколаївського міського палацу культури і мистецтв разом із побажаннями миколаївцям мирного неба й процвітання рідній землі розмістили у стрічці віршоване вітання «Шануймо Україну».

Із нагоди Дня Української Державності Міським методичним центром клубної роботи спільно з радіо «Рідна вулиця» було підготовлено блок патріотичних пісень в рамках музичного проєкту «Нас не зламати!» за участю володарки Гран-прі та лауреатів Відкритого міського конкурсу дитячих вокальних колективів «Запали свою зірку», що дистанційно відбувся цього року. Під час ефірів лунатимуть записи присвят від кожного виконавця.

Тож, старт покладено! День Української Державності віднині іще більше наголошуватиме та нагадуватиме нам про зв’язок нас, сучасних українців, із багатьма поколіннями нашого героїчного минулого! Миру і добра, щасливого й квітучого майбутнього усім, хто живе на нашій славній землі! Все буде ‒ Україна! Нас ‒ не зламати!