«Мова барвиста, мова багата»: у творчому серці Миколаєва гучно й весело пройшла заключна програма Помаранчевого тижня циклу «Кольорові тижні з рідною мовою»

«Мова барвиста, мова багата»: у творчому серці Миколаєва гучно й весело пройшла заключна програма Помаранчевого тижня циклу «Кольорові тижні з рідною мовою»

25 червня у Каштановому сквері домінував колір щастя, адже у творчому серці нашого міста гучно й весело пройшов фінальний захід Помаранчевого тижня із циклу «Кольорові тижні з рідною мовою».

Це четверта програма великого 10-тижневого культурно-освітнього проєкту, що реалізується на виконання «Міської програми розвитку і функціонування української мови у м. Миколаєві на 2023-2025 роки», з метою сприяння зменшенню соціальної напруженості з мовних питань. Партнерами є проводове міське радіо «Рідна вулиця», Миколаївський міський палац культури та урочистих подій та Миколаївський зоопарк.

Як і у попередніх програмах, і сьогодні фахівці мережі дитячих бібліотек міста потурбувалися про організацію цікавих локацій, де дітлахи разом із батьками залюбки майстрували, малювали, грали у рухливі ігри, а також розв’язували мовні ребуси й загадки. Працівники бібліотеки-філії №10 ЦМБ для дітей запросили малечу до арт-паркану «Літня веселка», інтелект-зупинки «Цікавинки звідусіль», майстер-класу «Майстерка від Катрусі», ігрового майданчика для малюків «Веселі забави» тощо.

А ще більше емоцій у гостей заходу викликала анімаційна програма «Мова барвиста, мова багата», в якій протягом години діти і дорослі занурилися у драйвовий ритм різноманітних конкурсів, віршованих естафет, мовних жартівливих перегонів, активних ігор, пов’язаних саме з помаранчевим кольором. На найдопитливіших і кмітливих чекали корисні та цікаві подарунки.

Окрасою програми стали виступи Анастасії Бєлібової, Міри Матвієнко та Рената Каражея ‒ талановитих вихованців зразкового вокального колективу «Талант» ММПК «Молодіжний», керівник Катя Лелека. Бурхливими оплесками глядачі зустрічали й проводжали також учасників зразкового ансамблю танцю «Водограй» ММПК «Корабельний» під керівництвом Світлани Чебан та колективу сучасної хореографії «Flash-point» Тернівського будинку культури, керівник Світлана Уманець.

За традицією під час заходу було оголошене наступне ім’я переможця онлайн-челенджу «Моє кольорове відкриття». Лідером Помаранчевого тижня став Марк Бичков. Хлопчик навчається у 3-В класі Лисичанського ліцею №14 Луганської області. Зараз він із батьками проживає у місті Миколаєві. Марк старанно навчається, полюбляє читати книжки, захоплюється малюванням та створенням художніх поробок. Взявши участь у онлайн-частині проєкту, Марк надіслав відеозагадку про абрикос і світлини з чудовими помаранчевими пустунами, яких хлопчик виготовив власноруч із паперу. Переможець отримав кольоровий диплом, запрошення до Миколаївського зоопарку, а також книги у подарунок: «Зоопарки України під час війни» та «Живлюща сила Ємигії» ‒ із серії «Літературна антологія Миколаївщини» від міського палацу культури та урочистих подій.

Переможцем онлайн-челенджу вже наступного ‒ Синього тижня ‒ можете стати і ви! Для цього до 29 червня включно усім бажаючим треба додати до інтерактивної стіни за кьюар-кодом, що розміщений на банері, власні або вивчені напам’ять загадки, вірші чи пісні, пов’язані із синім кольором. Обов’язково необхідно вказати прізвище, ім’я автора, вік, контактний номер телефону (для зворотнього зв’язку) та написати заклик «Я зробив, а ти?». Хто більше надішле таких світлин та відео, за правилами онлайн-челенджу, стане лідером кольорового тижня. А 02 липня лідери будуть запрошені на заключну програму «Синього» тижня і заохочені приємними, цікавими подарунками.

Ох, і запальними ж були мовні перегони фінальної програми Помаранчевого тижня! Проте чудові мелодії від інструментального ансамблю Дитячої музичної школи №8 під керівництвом Андрія Криворучка поступово занурили гостей заходу у світ музичної гармонії. На вільній сцені авторські версії джазових українських і світових хітів любителям музики подарувала родина Криворучко: Андрій Борисович (гітара) ‒ директор ДМШ №8, наразі служить у лавах Національної гвардії України; Поліна (скрипка, ударні) ‒ учениця ДМШ №8; Софія (бас-гітара) ‒ студентка Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва. Звуки джазових мелодій, що надихають та окриляють, лунали у творчому серці нашого Міста-Героя!

Фінальна програма Помаранчевого тижня подарувала багато приємних миттєвостей і запам’ятається багатьом її учасникам надовго. А наступної неділі, 02 липня, буде не менш цікаво і весело. Тож, слідкуйте за оголошеннями та крокуйте разом із «Кольоровими тижнями з рідною мовою»!