До 79-ї річниці визволення Миколаєва від нацистів: у бібліотеці ім. М.Кропивницького відзначили пам’ятну дату

До 79-ї річниці визволення Миколаєва від нацистів: у бібліотеці ім. М.Кропивницького відзначили пам’ятну дату

24 березня у Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького минуле, сучасність і майбутнє переплелися між собою на заході, присвяченому 79-й річниці визволення Миколаєва від нацистів.

Зустріч з учнями кількох міських загальноосвітніх шкіл розпочалася в читальній залі з презентації тематичної книжкової виставки та перегляду історичного відеоуроку «Миколаїв. Визволення». Після обговорення побаченого дорослі та юні глядачі приділили увагу виставці «Моя історія війни». Під час перегляду експозиції гості мали можливість порівняти історичні події Другої світової війни та пережиті моменти сьогоднішніх реалій.

Навіяні роздуми допомогли хлопчикам і дівчаткам під час майстер-класу «Миколаїв ‒ місто моєї мрії», на який далі їх запросила майстриня Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Ганна Петрик. На цій локації кожен зміг пофантазувати про вигляд нашого міста після Перемоги ‒ вільного, щасливого, героїчного, нескореного, квітучого. Ще більших вражень гостям додало також і знайомство з чудовою книгою «Силуэты старого города», що нещодавно вийшла з друку у видавництві Ірини Гудим. У книзі, написаній у творчому союзі відомого історика ‒ старшого наукового співробітника Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ігоря Гаврилова та талановитої журналістки Наталії Христової, зібрані віртуальні екскурсії вулицями старого міста: від Артилерійської до Садової та вулиці Адміральської; окремі нариси, присвячені найбільш цікавим спорудам та відомим особистостям Миколаєва, публікації інтернет-порталу «Миколаївський базар», спогади друзів та колег авторів. Видання одразу знайшло своїх шанувальників і надихнуло на творчість. Учасники майстер-класу, яких надихнули роботи відомої миколаївської художниці-графіка Світлани Чебанової, із захопленням формували образ рідного міста у майбутньому, використовуючи тільки яскраві та позитивні кольори. На малюнках з’являлися барвисті вулиці, блакить неба, жовті промені сонця, помаранчеві тварини місцевого зоопарку, зелена трава та довгі, пронизані сонячним світлом, проспекти.

«Миколаїв майбутнього ‒ це місто, де житимуть щасливі люди, які ніколи не відчуватимуть на собі страшного подиху війни», ‒ такий висновок зробили усі учасники зустрічі, які розійшлися по домівках із чудовим міксом з набутої корисної інформації та позитивних вражень.