«Чисте дзеркало душі…»: незабутній світ казкових образів миколаївської художниці Ірини Климчук

«Чисте дзеркало душі…»: незабутній світ казкових образів миколаївської художниці Ірини Климчук

Діти війни… Ще зовсім недавно у будь-якої свідомої людини це сполучення слів викликало складний вир почуттів. Справедливий гнів, біль, жаль і співчуття застигали десь у глибині серця, настільки огидним здавалося це явище, протиприроднє й жахливе. А сьогодні ворог нещадно краде дитинство в української малечі. Після пережитих численних бомбардувань юні миколаївці враз подорослішали. Але, на щастя, за законами життя, заборонити дитині вірити в казку практично неможливо. І тут на допомогу приходять талановиті художники, які вмить розфарбовують улюблені дитячі історії у кольори радості й щастя.

Такою є й миколаївська мисткиня Ірина Климчук, тендітна й мила, з красивими блакитними очима. Кожна її картина ‒ це цікава пригодницька історія з захоплюючими таємницями та подорожами. Її образи, добрі й чисті, наче запрошують вас у дивовижний світ казки. Кумедні звірята, веселі феї, модні красуні та файні українські лялечки у дітей викликають посмішку, а у дорослих ‒ теплі спогади з далекого дитинства.

«Створюючи лялькові персонажі, пані Ірина приділяє увагу всьому: кольору, фону, композиції. Вона експериментує із зачісками своїх красунь, ретельно підбирає для них вбрання і прикраси. Але головне, що приваблює у картинах Ірини Климчук, ‒ це по-дитячому відкритий світу погляд, щирий вираз очей її казкових героїнь, як чисте дзеркало душі», ‒ таку професійну оцінку дає творчому кредо художниці голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Тож, ласкаво просимо насолодитися яскравою казкою від Ірини Климчук. Нехай у цей складний час її творчість подарує миколаївцям якомога більше тепла і радості. А ще ‒ віри у щасливе й мирне майбуття наших дітей. Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Ірини Климчук.

Зображення запису ‒ «Фея», олійні фарби