До 130-ї річниці: Дитяча музична школа №1 імені М.А. Римського-Корсакова зустрічає ювілей

До 130-ї річниці: Дитяча музична школа №1 імені М.А. Римського-Корсакова зустрічає ювілей

«13 травня 2022-го року у Дитячій музичній школі №1 планувався великий захід – ювілейний концерт з нагоди 130 річчя закладу. На жаль, ми не можемо цього зробити, тому що наші серця розриваються від болю за нашу землю і за той жах, що відбувається у рідній Україні» ‒ саме так розпочала своє вітання з нагоди ювілейної дати на офіційній сторінці у Фейсбук директорка закладу Олена Ляшко. Так, умови сьогодення перевернули життя кожного українця, яке перетворилося на жорстоку боротьбу за виживання й збереження найбільших цінностей. А їх в нас виявилося дуже багато!

Культурне надбання одного з найстаріших осередків музичної освіти Півдня України складно перебільшити. Дитяча музична школа №1 імені М.А. Римського-Корсаковаце яскравий заклад, що розташований в старовинній будівлі у самому центрі Миколаєва. Тут сучасні хлопчики і дівчатка пізнають основи музичного мистецтва, беруть участь у фестивалях і конкурсах, демонструють свою творчість під час концертів. Педагогічний колектив, основу якого складають досвідчені й вископрофесійні фахівці, впроваджують інноваційні методики, відкриваючи для своїх вихованців шлях у світ краси й гармонії. Нині школа надає послуги за 14-ма спеціальностями, а під керівництвом талановитих педагогів у закладі працюють 11 творчих колективів.

У 2017-му році за вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм заклад нагороджено Почесною грамотою Міністерства культури України; у 2018-му році Міністерство культури України, директорат  мистецької освіти нагороджує школу Дипломом учасника пілотного проєкту з упровадження освітніх програм в мистецьких школах; у 2017-му році школа отримує Диплом управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації за І місце в обласному огляді–конкурсі «Школа року 2017»; а у 2020-му ‒ командування та особовий склад 19 полку Національної гвардії України оголосило подяку за увагу, підтримку та допомогу в організації дозвілля військовослужбовців.

З 2004-го року, за підтримки управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Дитячою музичною школою № 1 започатковано щорічний Міський конкурс «Юний піаніст», під час конкурсних змагань якого свої таланти демонструють учнів молодших класів.

За 130 років плідної праці школа виховала велику когорту яскравих творчих особистостей. Серед 2000 випускників із різних фахів навчання ‒ призери, лауреати та дипломанти конкурсів і фестивалів міжнародного, республіканського та міського рівнів. Серед найбільш видатних імен:

  • Манілов Г.М. – засновник Миколаївського міського оркестру народних інструментів;
  • Антонова Т.В. ‒ перша директорка ДМШ №2, завідувачка учбовою частиною Миколаївського державного музичного училища;
  • Петрова Є.В. – засновник оперно-вокальної студії Обласного палацу культури м. Миколаєва;
  • Западинська Н.Г. ‒ викладач кафедри музики та співу МГПІ, художній керівник оперно-вокальної студії Обласного палацу культури м. Миколаєва;
  • Подопригора В.М. ‒ заслужений артист України, професор кафедри мистецтвознавства Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського;
  • Сичов О.Ф. ‒ заслужений артист України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса, композитор, виконавець, поет, керівник вокального ансамблю «Вільні козаки» Миколаївської обласної філармонії.

Звісно, цей перелік далеко неповний. Варто згадати й керівників закладу, завдяки яким школа досягла і тримає нині високий рівень: Карбулька Й.Й., Погодаєв О.М., Труневська Л. І., Жданов Г. Г., Петрова Є.В., Кулагін А.С., Рижиков В.О., Ляшко О. В.

Тож, зі святом усіх, хто вважає стіни Дитячої музичної школа №1 імені М.А. Римського-Корсакова своєю alma mater. Вітаємо велику дружну родину викладачів, вихованців і їхніх батьків, випускників освітнього закладу, що вже 130 років залишається вірним традиціям академічної музичної освіти, відкриває сучасним підліткам секрети досконалості, смаку і краси. Ми віримо у те, що під мирним небом України колектив школи зустріне ще не один вагомий ювілей з великою кількістю яскравих творчих здобутків, проєктів і перемог! З ювілеєм!