«Зупинимо булінг разом!»: у ЦМБ для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка відбулась правова зустріч

«Зупинимо булінг разом!»: у ЦМБ для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка відбулась правова зустріч
16 листопада у Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка відбулася правова зустріч за участю учнів 8 класу Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки з представниками Головного територіального управління Міністерства юстиції «Зупинимо булінг разом!».
Шкільний булінг – це соціальна проблема всього світу останнього століття, яка до кінця залишається так і не вивченою. Перші публікації про цю проблему в Україні з’явилися у 2005 році. Нині, серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно один одного.
Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини чи інших дітей. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість, боротьба за владу, потреба підпорядкування лідерові, нейтралізація суперника, самоствердження тощо, аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.
Представники Головного територіального управління юстиції – Тетяна Шиян та головний спеціаліст Юлія Шульга спільно з психологом Наталією Василівною Центру ранньої соціальної реабілітації дітей інвалідів «Мрія», розповіли учням про поняття “булінг”, його види, дії людини, якщо вона  стала свідком булігу або його жертвою. Дали дієві поради у випадку, якщо зустрілися з дитиною – агресором.
Психолог та юристи навчали дітей оперативним діям у булінгових ситуаціях, відповіли на хвилюючі запитання і надали консультації щодо використовування своїх прав. Для того, аби кожна присутня на заході дитина відчула захист і внутрішній спокій, фахівці надали телефони національної гарячої лінії куди можна звертатися у разі відчуття булінгу на свою адресу.