З Козою та щедрівками під звуки оркестру: як миколаївців на міських зупинках вітали зі Старим Новим роком

З Козою та щедрівками під звуки оркестру: як миколаївців на міських зупинках вітали зі Старим Новим роком

13 січня військовий оркестр 406-ї ОАБр імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова під керівництвом начальника оркестру – військового диригента, майора Віталія Мацюка, а також студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв привітали миколаївців зі Старим Новим роком, показавши насичену і яскраву  концертну програму. Захід відбувся за підтримки управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР і проходив у незвичний спосіб, адже концертні виступи відбувалися на відкритих майданчиках ‒ 12 зупинках громадського транспорту міста.

Вітальна програма розпочалася з Намиву, де на майданчику біля «Таврії В» протягом 10 хвилин попри холодну погоду під оплески глядачів військові виконували популярні українські музичні композиції, відомі новорічно-різдвяні мелодії, а студенти додали безліч приємних емоцій театралізованим дійством із Меланкою, Козою, колядниками та щедрувальниками.

Для учасників військового оркестру концертні виступи для містян під час війни стають доброю традицією. Так, 25 грудня у Каштановому сквері музиканти вже дарували містянам новорічний настрій своїм концертом живої музики.

Початок активної концертної діяльності оркестру було покладено ще у квітні 2016-го року. Відтоді колектив брав участь у всіх гарнізонних та багатьох загальноміських заходах. Знаковою місією для музикантів стали численні  творчі поїздки в зону ООС в Донецькій та Луганській областях: на лінії розмежування відбулося більше 50 концертних виступів для підтримки військовослужбовців. І наразі, під час війни, учасники оркестру неодноразово виїжджали з концертною програмою в райони зосереджень для підняття морально-психологічного духу українських вояків. Репертуарну палітру оркестрантів складають різножанрові твори: джаз, блюз, поп, рок і, звісно, українські народні пісні та твори зарубіжних виконавців. Твір «Ой у лузі червона калина», аранжування до якої зробив Віталій Мацюк, використали під час своїх виступів учасники популярного українського проєкту «Дизель Шоу». Кліп до цієї пісні за участю оркестру набрав в ютубі понад 2 млн. переглядів. Із колективом також працював гурт «Без обмежень», соліст якого виконав разом з оркестром авторську пісню «Вільні люди». А твір Злати Огневич «One day» у супроводі оркестрантів справив велике враження навіть на саму артистку.

Наприкінці 2022-го року творчисть музикантів була гідно оцінена: колектив військового оркестру 406-ї окремої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого О.Алмазова Військово-Морських Сил Збройних Сил України, на чолі з диригентом Миколаївського гарнізону майором Віталієм Мацюком був нагороджений Почесною відзнакою управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР «Зірка культури міста Миколаїв».

А нині, попри усі воєнні негаразди, музиканти продовжують працювати для людей, створювати спільні проєкти з колегами, адже впевнені, що «війна-війною, а музика ‒ вічна…»!

Зі святом, друзі! Разом – до Перемоги!