«Карнавал» буття: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася персональна виставка лялькарки Ольги Дробишевої

«Карнавал» буття: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася персональна виставка лялькарки Ольги Дробишевої

13 січня митці Миколаєва привітали містян зі Старим Новим роком, запросивши всіх бажаючих до Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького на відкриття персональної виставки робіт майстрині Ольги Дробишевої «Карнавал».

Це п’ята виставка з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого є миколаївські мисткині. Творчий проєкт створений за ініціативи директорки бібліотеки, заслуженої журналістки України Інги Хоржевської і спрямований на ознайомлення широкого загалу шанувальників мистецтва з творчістю жінок міста-героя Миколаєва та на акцентування важливої ролі жінки-Берегині під час війни.

Для експозиції пані Ольга ‒ багатогранна творча особистість, членкиня Національної спілки журналістів України та Міжнародної незалежної спілки художників імені А. Кашшая ‒ підготувала серію авторських ляльок, виготовлених в етно стилі протягом минулого року. Роботи майстрині дуже нагадують традиційні «мотанки», але створюються більше для естетичного задоволення і майже не несуть оберегової функції. Вони стають окрасою сучасних інтер’єрів та підкреслюють витонченість смаку. Виставкові експонати виділяються яскравістю оригінального вбрання та екзотичністю підібраних аксесуарів. Аби посилити сприйняття, пані Ольга додала до загальної експозиції картини з кольоровою графікою. Абстрактні композиції, виконані на шовковій основі, нагадують напівпрозору вітражну мозаїку. Гра кольорів гармонійно перекликається з образами екзотичних ляльок. Така феєрія образів, різнобарв’я емоцій і мінливість відчуттів схожа на багатогранність нашого життя. Саме у буденному житті ми – немов учасники великого дійства – карнавалу буття.

Святковою окрасою заходу стало занурення у вир традицій, адже вечір 13 січня називають Щедрим або Маланчиним, а ранок 14 січня – днем Святого Василя. Учасники творчого колективу Малокорениського будинку культури подарували гостям свята можливість долучитися до обряду засівання й щедрування з Козою та казковими персонажами, поласувати смаколиками.

Не обійшлося і без традиційного ворожіння. Завдяки майстриням-чарівницям Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», яка нещодавно відсвяткувала перший рік творчого життя, на виставці немов ожили Ляльки-мотанки. Перша – вишиває рушник-долі України, аби барвистим полотном стелився шлях до нашої Перемоги. Друга Мотанка ворожить на щасливе майбутнє нашої країни, а третя – Берегиня Традицій ‒ закликає до вшанування безцінних надбань наших пращурів.

Захід відбувся у теплій атмосфері дружнього спілкування та подарував гостям багато позитивних емоцій. Виставка триватиме до кінця січня.