З вірою в серці: життєстверджуюча філософія янголів-охоронців художника Сергія Помяна

З вірою в серці: життєстверджуюча філософія янголів-охоронців художника Сергія Помяна

Віра в житті людини… Це величезна сила, що потужною хвилею огортає все наше єство, додає наснаги та відкриває друге дихання. Вона рятує, оберігає, надихає. У часи найбільшого відчаю людська душа шукає прихистку і, коли знаходить, то, наче б то нізвідкіля з’являється дивне відчуття єднання зі світом, що наповнює спокоєм, гармонією та любов’ю…

Вже після першого знайомства із художником Сергієм Помяном складається враження, що це людина достатньо врівноважена, гармонійна та творча. Лише чіткий погляд видає допитливість та неординарність. Чоловік народився у Тирасполі, в 1967 році. Із дитинства цікавився живописом, а згодом намагався знайти відповіді на одвічні питання: «Хто ми?», «Для чого приходимо у це життя?» У 1979 році Сергій вступив до художньої школи імені А. Фойницького (м. Тирасполь), а по закінченні її навчався в Одеському державному художньому училищі імені М.Б. Грекова за спеціальністю «Дизайн, художнє оформлення». Переїхавши до Миколаєва, долучився до створення іконописної майстерні «Небо на землі», де п’ять років працював головним художником.

«Традиційні техніки іконопису та реставрації дозволили пану Сергію вивчити на практиці старовинні методи роботи, відчути і зрозуміти взаємозв’язок між абстракцією та фігуративним мистецтвом, традиціями й сучасністю. У процесі творчого пошуку стиль художника змінювався від канонічних зображень іконографії до більш вільних та сучасних форм вираження. Роботи Сергія Помяна увійшли до виставкових експозицій в Україні та за її межами. Перша персональна виставка була презентована у 2013-му році в м. Пулави (Польща), у 2015-му ‒ в Лондоні», ‒ розповідає Валентина Кривцова, голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України.

Образи Святих та Янголи ‒ улюблені сюжети полотен Сергія Помяна. Небесні гості, вісники надії і захисники міста сьогодні, під час випробування війною, виконують особливо важливу місію. Це саме той період, коли небесні Янголи відклали свої небесні арфи та лаврові вінки, а до рук взяли ліхтарики, щоб зігріти та освітити домівки людей, а у душах воїнів зміцнити віру в Перемогу.

Із початку повномасштабної війни, зустрічаючи наших відважних захисників на вулицях Миколаєва, втомлених і нескорених, вдивляючись у їхні обличчя, Сергій Помян почав втілювати побачені живі емоції у своїх мініатюрах. Так і сьогодні народжуються образи Янголів ‒ справжніх земних охоронців, захисників єдності та Миру рідної України. З вірою у серці ‒ разом до Перемоги!

На світлинах ‒ роботи Сергія Помяна.

Зображення запису ‒ «Різдво Христове», дошка, акрил, лак, поталь.