“Козацькі громадські традиції: зв’язок поколінь” – у Миколаєві відбувся науково-практичний семінар

“Козацькі громадські традиції: зв’язок поколінь” – у Миколаєві відбувся науково-практичний семінар
“Козацькі громадські традиції: зв’язок поколінь” – під такою назвою 27 лютого у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся Обласний науково-практичний семінар, ініційований Миколаївським обласним інститутом післідипломної педагогічної освіти.
Модераторами заходу виступили Галина Лазко, д. філос. н., професор, завідувачка кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Ганна Трокай, завідувачка краєзнавчого відділу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова.
Учасниками семінару стали науковці, краєзнавці, педагогічні та науково-педагогічні працівники, студенти, учні, представники громадських об’єднань, органів влади та управління.
Увазі присутнім була представлена програма, що складася з трьох модулів: історико-теоретичного, методично-практичного та дискусійного.
Після вітального слова від Василя Шуляра, д. пед. н., доцента, професоа кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директора МОІППО, заслуженого учителя України, розпочалась робота по кожному модулю.
Про історію становлення козацтва, його розвиток та особливості формування як інстиутуту суспільства виступили провідні фахівці з цього питання. Серед них – Сергій Параскун, отаман, голова ГО “Територіальна козацька громада міста Миколаєва”, керівник любительського обєднання “Клуб козацьких національних бойових мистецтв” ММПК “Корабельний”.
Сергій Миколайович займається популяризацією та пропагандою національно-патріотичного виховання серед дітей, юнацтва та молоді не тільки Корабельного району, а й Миколаєва.
Так, тема його доповіді стосувалася використання норм звичаєвого права в сучасному суспільстві та збереження традицій.
“Як відомо, здобуття Україною незалежності сприяло розвитку козацького руху, який підтримують нащадки козацьких родів, окремі громадяни, які вважають себе козаками, та козацькі організації, що відстоюють національну козацьку ідею, захищають політичні, економічні, культурні та історичні надбання українського народу, беруть участь у забезпеченні духовного розвитку, зміцненні фізичного здоров’я та підвищенні моральних якостей українського суспільства, використовуючи набутки багатьох поколінь своїх попередників”, – зазначає отаман Параскун.
Починаючи з XVI століття козацтво посідало значне місце у суспільно-політичному житті українського народу. Про це свідчать насамперед історичні події XVI-XVIII століть, апогеєм яких стала національно-визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Багатовікова історія українського козацтва переконливо довела силу його традицій.
Сергій Параскун на власному прикладі показує свою любов до Батьківщини. Він – ветеран АТО, активний учасник громадського руху, завжди стоїть на боці ідей толерантності та патріотизму. За його ініціативи спільно з головою ГО “Родинне дерево Миколаєва” Антоніною Параскун, активістами козацької громади, за підтримки та участі міського палацу культури “Корабельний”, а також небайдужих організацій та підприємств за останні три роки проведено низку патріотичних заходів, свят, пов’язаних зі збереженням народних традицій.
Однією із основних сфер його діяльності як громадського діяча є впровадження в дію саме козацьких традицій і виховання молоді на кращих зразках козацької педагогіки.