«Інша Я»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували персональну виставку художніх робіт Наталі Мазур-Степанюк

«Інша Я»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували персональну виставку художніх робіт Наталі Мазур-Степанюк

13 березня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу виставка «Інша Я», де представлені авторські роботи Наталі Мазур-Степанюк, миколаївської художниці ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»».

Наталя Мазур-Степанюк, відома в Миколаєві ткаля, цього разу поділилася з любителями рукотворної краси зовсім іншим аспектом своєї творчості, проявленим особливо під час війни. До експозиції увійшли 18 картин, серед яких – живописні квіткові натюрморти та місцеві пейзажі. Мисткиня по-іншому намагається передати красу навколишньої природи, що так щедро представлена на Півдні України. Це своєрідний гімн життю у найкращих його проявах. Заклик до людей, що пройшли пекло війни, не втрачати віру та надію на все найкраще, вміти навіть у безвихідних ситуаціях подивитися на оточуючий світ під іншим кутом зору. Заради збереження свого психічного й психологічного стану, заради продовження життя. Персональна виставка «Інша Я» – про творчу особистість, сильну жінку та плани на майбутнє.

Наталя Мазур-Степанюк з дитинства полюбляла малювати. Навчалась у Дитячій художній школі міста Миколаєва, згодом вступила до Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Саме в цей період почала вивчати основи вишивки і ткацтва, але перевагу надавала живопису.

З 1999 по 2003 роки працювала керівником гуртка у Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району. З 2020 по 2024 рік викладала у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Сьогодні Наталя Мазур-Степанюк працює вчителем образотворчого мистецтва у Початковій школі №2 Миколаївської міської ради.

У 2022 році художниця приєдналася до творчої спільноти мистецької асоціації «Арт-спокуса». У цьому ж році стала учасницею проєкту Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького «Берегині України», покликаного підтримати творчість жінок Міста-Героя Миколаєва та розповісти про їх важливу роль. Під час цього періоду мисткиня створила та презентувала серію тканих гобеленів «За мотивами таврійських легенд».

З 2023 по 2024 рік Наталя Мазур-Степанюк працювала тренеркою у циклі навчальних проєктів ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь»: «Миколаївська вишиванка з Таврійським розписом», «Вишиті рушники за мотивами Таврійського розпису» та «Сучасні сукні, декоровані Таврійським розписом». У березні цього року, у межах підсумкового заходу проєкту «Краса на хвилі», була презентована перша авторська колекція розписних суконь  «Весняний бриз», в якому пані Наталя дебютувала в ролі дизайнерки одягу.

Виставка «Інша Я» працюватиме до 19 квітня за адресою: вул. Потьомкінська, 143-А.

Ласкаво просимо!