До 210-ї річниці Кобзаря: як вшанували ювілейну дату в бібліотеках і закладах естетичного виховання Миколаєва

До 210-ї річниці Кобзаря: як вшанували ювілейну дату в бібліотеках і закладах естетичного виховання Миколаєва

Цьогоріч світове українство відзначило 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, талановитого поета, мислителя, художника, громадського діяча. Творчість Великого Кобзаря є глибокою криницею, цілюща вода якої здавна напуває спраглих земляків. Мудра порада Тараса є особливо потрібною для українців зараз, у один із найважчих періодів історії нашої країни.

9 та 10 березня, у пам’ятні Шевченкові дні й напередодні їх, заклади культури міста Миколаєва реалізували багато цікавих задумів. Як же вшанували ювілейну дату в міських бібліотеках і закладах естетичного виховання? Давайте пригадаємо найяскравіші миті.

На фейсбук-сторінці ДМШ №2 дописувачам був подарований відеонарис на вірш Т.Г.Шевченка «Зоре моя вечірняя», покладений на музику Я. Степового. Твір виконав Назар Савінець, викладачка Лілія Круміленко, концертмейстерка Дрина Демченко.

У ДМШ №3 цікаво пройшов тематичний урок з музичної літератури «Поезія Т. Г. Шевченка у творах українських композиторів». Діти дізнались нові для себе подробиці з творчої біографії Кобзаря, а також історію створення музичних композицій, покладених на Тарасові вірші.

Учениця вокально-хорового відділу ДМШ №5 Дар’я Козирєва стала лауреаткою І місця Міжнародного фестивалю-конкурсу творчої молоді та дорослих виконавців «Нащадки Шевченка. Соняшник. Сучасність». Захід пройшов у Києві й був організований Міжнародним благодійним фондом «Соняшник», за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Конкурсантку підготували викладачка Любов Кратенко й концертмейстерка Ольга Гампарцум.

Проникливе виконання каверверсії на слова Т.Шевченка «Думи мої думи», муз. А.Пивоварова, дописувачам сторінки закладу у фейсбуці подарувала викладачка вокально-хорових дисциплін ДМШ №6 Ксенія Шеремет, одна з кращих лауреаток Відкритого міського різножанрового дистанційного конкурсу «Нас єднає Тарасове слово»-2024.

А учениця ДМШ №8 Ангеліна Груба отримала диплом переможця у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», присвяченого Шевченківським дням. Вихованка викладачки Батаєвої К.О стала кращою в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» з роботою «Моя Батьківщина, рідне місто» (батик, акварель, акрил).

Юна миколаївська мисткиня Ольга Лебідь, учениця Дитячої художньої школи м. Миколаєва, стала лауреаткою ІІ місця Відкритого міського різножанрового дистанційного конкурсу «Нас єднає Тарасове слово»-2024. 12-річна художниця, наставницею якої є Назаренко К.А., у графічній техніці намалювала роботу до твору Тараса Григоровича Шевченка «Село». 

На фейсбук-сторінці ДШМ №1 Шевченкові дні відзначені доволі різноманітно. Серед яскравих творчих номерів – відеоролик із чудовим виконанням твору Т.Г.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» від викладачів закладу: Наталії Жело (домра), Ніни Гончарук (гітара), Тетяни Іванової (фортепіано), Максима Веснова (баян). У замальовці використані малюнки учнів відділу «Образотворче мистецтво», викладачі: Аліса Грабко та Тетяна Сайковська.

https://www.facebook.com/schoolofartsternovka/videos/291902027064823

Вихованці ДШМ №2 активно заявили про себе цьогоріч у Відкритому міському різножанровому дистанційному конкурсі «Нас єднає Тарасове слово». Єва Васильєва та Марія Пінєгіна (викладач Турченко О.Д.) стали лауреатами І місця у номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво». Роман Кушнір (викладач Жайворонок І.Г.) посів І місце у номінації «Вокал», а Сова Єлизавета (викладач Федоренко І.І.) стала кращою в номінації «Художнє читання».

https://www.facebook.com/Kultura.mk.rada/videos/732542425640637

Здібні хлопчики та дівчата з Дитячої школи мистецтв №3 проявили свої таланти у відеонарисі «Поетичні промені», в якому натхненно продекламували вірші Т.Г. Шевченка.

Серед кола заходів, проведених у Центральній міській дитячій бібліотеці імені Шури Кобера і Віті Хоменка, слід відзначити цікаві тематичні zoom-зустрічі за участі учнів Миколаївського ліцею №60 та Миколаївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №7. Учасники дізнались про життя та творчість поета, пригадали улюблені твори багатьох поколінь та ознайомились із цікавими фактами з життя видатної особистості.

Традиційно в Шевченківські дні цікавою була програма заходів і у мережі дорослих бібліотек. Зокрема у Центрі сучасного читання «Марко» Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького пройшли сімейні голосні читання «Тарасова весна». Юні читачі разом зі своїми матусями подивилися цікаве відео про життя талановитого сина України, читали його поезії. Кожен зміг уявити собі модерний образ Т. Шевченка: модного естета, мандрівника, портретиста, добру й щиру людину, закохану в прекрасне. 210 років минуло від дня народження Великого Тараса Шевченка, а слово його, пророче й променисте, живе у серцях вдячних нащадків і досі. І нехай мудрість талановитого сина України і надалі надихає небайдужі серця на звершення, що принесуть мир і спокій на рідну землю!