В Україні триває війна, але бажання повноцінно жити, кохати, мріяти ‒ непереможне! Саме під таким гаслом протягом тижня у Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася серія майстер-класів від майстринь Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», присвячена Дню святого Валентина.
7 лютого до бібліотеки завітали вихованці чотирьох миколаївських гімназій: 7, 26, 53 та 56. До хлопців та дівчат приєдналися однолітки з Миколаївського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Гості з великою зацікавленістю взяли участь у майстер-класі у вигляді багатомодульного заняття.
Насамперед дітлахів та їхніх батьків запросили на огляд мінівиставки авторської етноляльки майстрині Світлани Бойкової-Калюжної, під час якої мисткиня поділилася історією виникнення традиційної ляльки-мотанки. Цікаву розповідь продовжила заслужена майстриня народної творчості України Валентина Димова, яка запросила учасників заходу до практичної частини майстер-класу. Хлопці і дівчата разом з батьками охоче взялися до справи з виготовлення ляльки-мотанки «Янгол-Охоронець». У затишній залі бібліотеки панували творча атмосфера, позитив, усмішки й живе спілкування. Діти залюбки власноруч створювали сувеніри, які даруватимуть до свята закоханих рідним і друзям. А за підсумком заняття кращі вироби поїдуть на передову в якості подарунків для бійців ЗСУ.
Другий модуль традиційно розпочав свою роботу в бібліотечному фоє з екскурсії виставкою майстрині Ольги Дробишевої. Далі діти разом з батьками були запрошені на майстер-клас із образотворчого мистецтва від майстрині Ганни Петрик. Основна увага під час зустрічі була приділена діткам із особливими потребами. Юні митці ознайомилися з традиціями святкування Дня закоханих, насолоджувались українською музикою, співали пісні, малювали серця та виготовляли янголів у техніці паперової пластики.
9 лютого у бібліотеці-філії №12 ЦМБ ім. М. Кропивницького м. Миколаєва відбувся ще один захоплюючий майстер-клас! Заняття зі створення святкових листівок, прикрашених петриківським розписом, провела талановита майстриня Леся Сайковська.
До творчого процесу натхненно долучилися дорослі та юні митці. Під час роботи на сніжно-білому тлі паперу, за допомогою фарб і пензля, розкривали свої пелюстки яскраві квіти, розсипалося зелене листя та красувались палкі червоні серця. Кожен учасник заходу створив свою неповторну мальовку.
Подарунки, зроблені власноруч, ‒ найбільше втілення найпотаємніших думок і бажань людини. А нині наші мрії об’єднані у єдиному прагненні найскорішого завершення війни! І нехай у свято закоханих теплом усіх добрих людей будуть зігріті серця наших воїнів-захисників! Разом ‒ до Перемоги!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/328712178_869661330958746_7246884943885838383_n-450x317.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/328748603_912132463302838_1072395557672244427_n-450x230.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/329408270_881207506542231_3061344417311218011_n-450x502.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/329551693_909494240190851_5031138597014767500_n-450x440.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-48-26-661-450x274.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-48-26-870-450x391.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-48-27-130-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-48-28-287-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-53-496-450x255.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-53-678-450x308.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-53-960-450x395.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-54-048-450x510.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-54-141-450x312.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-54-482-450x658.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/yzobrazhenye_viber_2023-02-07_18-49-54-656-450x422.jpg)