До річниці вторгнення: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася виставка робіт миколаївських митців «Моя історія війни»

До річниці вторгнення: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася виставка робіт миколаївських митців «Моя історія війни»

17 лютого у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулося відкриття виставки «Моя історія війни», присвяченої річниці незаконного вторгнення рф в Україну. Захід пройшов у рамках проєкту «Виклик: творчість проти війни», реалізація якого почалась у травні 2022-го року за ініціативи голови Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслуженої працівниці культури України Валентини Кривцової.

Як зазначила кураторка проєкту ‒ директорка бібліотеки, заслужена журналістка України Інга Хоржевська, його метою є підтримка творчих особистостей і привернення уваги до здобутків митців Миколаєва в умовах війни. На прикладах авторських робіт, створених під час повномасштабного вторгнення, показати патріотичний настрій, непохитність і незламність духу миколаївців.

У проєкті «Виклик» були задіяні понад 30 учасників – митців Миколаєва та області. У онлайн-форматі вони презентували свої роботи, пронизані емоціями, викликаними війною, розповідали власні історії з життя, перебуваючи на території Миколаївщини або маючи статус вимушеного переселенця. Кожна робота, що народилася під жахливими обстрілами, у холодних бомбосховищах при свічках, несе людям свій меседж.

І сьогодні цілий вир відчуттів творчих особистостей втілився у експозиції «Моя історія війни». Для виставки свої роботи надали 18 митців: Леся Сайковська, Тетяна Веремієнко, Любов Ніколаєва, Вадим Пустильник, Василь Нікітін, Олександр Рассолов, Наталія Мазур, заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна, Світлана Бойкова-Калюжна, Михайло Карабутов, Єлізавета Козирєва, Алла Бондарєва, Ірина Гурська, Анна Сальник, Леся Гаврилюк, Тетяна Заблоцька, Олена Коркішко, Сергій Помян. Талановиті земляки до уваги гостей презентували понад 80 виробів сучасних і традиційних видів мистецтва: живопис, графіка, авторська та традиційна лялька, писанкарство, ткацтво, художня обробка дерева, розпис, вишивка, топіарій, квілінг тощо. Майже усі вони експонуються вперше.

До заходу долучилися в онлайн-форматі миколаївські майстри, які сьогодні через війну опинилися у різних куточках країни або за її межами. Їх участь у проєкті забезпечена заздалегідь надісланими світлинами.

Несподіванкою для гостей була локація виставкового артпростору, де наочно демонструвалася робота майстрів культурного фронту. Війна створила такі умови для мистецтва, щовоно мусило швидко трансформуватись і пристосуватися до реалій сьогодення. Тепер витвори митців несуть не тільки естетичне задоволення та підіймають бойовий дух українців, вони приносять максимальну користь у боротьбі за нашу Перемогу. Бійці культурного фронту використовують свої навички у плетінні маскувальних сіток, виготовленні окопних свічок, плетінні зимових шкарпеток, шитті балаклав та створенні патріотичних оберегів. Під час заходу листи від юних читачів, смаколики та речі, зроблені власноруч майстрами, підготовлено для передачі бійцям на передову.

Творчим подарунком для присутніх став виступ заслуженого артиста України Олександра Сичова. Відомий миколаївський співак і композитор подарував гостям авторську пісню, присвячену нашим мужнім захисникам ‒ воїнам ЗСУ.

Переглянути роботи миколаївських митців та відчути силу культурного спротиву Миколаївщини, втілену у виставці «Моя історія війни», бажаючі зможуть до кінця березня. Завітайте за адресою: вулиця Потьомкінська, 143-а.

Разом ‒ до Перемоги!