«Тут живуть чарівні птахи…»: буяння кольору та гра візерунків у творчості Лесі Сайковської

«Тут живуть чарівні птахи…»: буяння кольору та гра візерунків у творчості Лесі Сайковської

Південь України ‒ милий серцю край, обдарований Господом усіма благостями. Є в нас і безкраї степи, й жовтоколосі лани, зігріті яскравим сонцем і насичені вологою чистого повітря. Є повноводні річки й моря, є каньйони й густі ліси. Лише живи, людино, радій та прославляй свій край, який надихає й дарує сили творити. Ось і набираються наші митці цієї живильної сили, наділяючи нею свої творіння.

Леся Сайковська зачарована красою рідної землі з дитинства. У творчій родині змалечку вчили дівчинку приділяти увагу найтоншим дрібницям. Голова ГО «Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова вважає, що декоративні панно пані Лесі особливо насичені та дивовижні. Вони наче запрошують до рослинного світу, в якому живуть чарівні птахи та дозрівають соковиті плоди. Уся краса нашої природи відображається у роботах майстрині через петриківський розпис, яким вона досконало володіє. Центром композицій завжди є головна пишна квітка ‒ символ природи та процвітання. Леся Сайковська  оздоблює декоративними візерунками «петриківки» й захисними орнаментами також і побутові речі: келихи, ложки, стільнички, таці, тарілі, глечики. Свою майстерність мисткиня передає донечці, з-під пензля якої вже народжуються нові візерунки, що в майбутньому сформуються в її власний почерк.

Так і плететься вінок творчих родинних традицій Півдня України, що повноводними джерелами насичують культуру рідної Батьківщини. Це й є наша гордість, наша сила і наша слава! Тож, збережімо все найкраще! Все буде ‒ Україна!

Зображення запису – “Рідна Україна”. Робота, народжена вже під час війни.