З ювілеєм: відомому художнику Михайлові Озерному виповнюється 85

З ювілеєм: відомому художнику Михайлові Озерному виповнюється 85

28 травня поважний ювілей ‒ 85-річчя відзначає наш талановитий земляк Михайло Іванович Озерний ‒ відомий український художник в галузі кераміки, майстер декоративного мистецтва, член Національної спілки художників України (з 1967), лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України (2008), народний художник України(2019).

Народився митець 28 травня 1938 року в селі Василівка Лебединського району Сумської області. Після проходження військової служби вступив до відділу кераміки Косівського училища прикладного мистецтва, де навчався на майстра-художника. Після його закінчення у 1965 році і до 1968 року працював там викладачем.

З 1968 до 1973 року обіймав посаду головного художника Косівського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду України. У цей же час ретельно вивчав спадщину народних майстрів Прикарпаття, що згодом знайшо своє відображення у його творчості. Став одним із перших зачинателів нових пошуків в гуцульський кераміці-скульптурі малих форм.

З 1967 року член Івано-Франківської організації Спілки художниіків, з 1974 ‒ Миколаївської.

З 1969 до 1989 року був членом республіканської Художньої ради з монументального мистецтва.

У 1973 році почав працювати у Миколаєві. Обіймав посаду головного художника міста Миколаєва і Миколаївського художньо-виробничого комбінату (1973–1986), у цей період також працював у Миколаївській обласній організації Національної спілки художників України.

У 1981 році як учасник створення і автор оформлення першого в Україні музею суднобудування та флоту в місті Миколаєві отримав Державну премію ім. Т.Г.Шевченка.

Серед інших найбільш відомих робіт митця:

Щиро вітаємо Михайла Івановича! Дякуємо за нескінченний талант і творчі дарунки, що прикрашають наш рідний Миколаїв! Зичимо міцного здоров’я, родинного затишку і благополуччя! Мирного неба, добра та Божого благословення! З ювілеєм!