Центр сучасного читання «Марко»: у бібліотеці імені Кропивницького реалізувався проєкт за кошти Громадського бюджету

Центр сучасного читання «Марко»: у бібліотеці імені Кропивницького реалізувався проєкт за кошти Громадського бюджету

26 травня 2023 року в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького урочисто відкрився Центр сучасного читання «Марко». Захід складався з двох частин: розважально-пізнавальної програми для дітей «Марко зустрічає друзів» та урочистої ‒ для громади міста.

Дітлахам запропонували яскраву квест-гру, під час якої у захопливій формі познайомили маленьких гостей з різними локаціями центру. На дорослих чекав поетичний перформанс, присвячений пам’яті видатного українського поета-земляка, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня. Вірші Майстра під акомпанемент гітари Андрія Криворучка читали директорка бібліотеки, заслужена журналістка України Інга Хоржевська та працівники закладу: Світлана Ромашова, Ігор Богуславський та Павло Москальов.

Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького сьогодні відома миколаївцям як потужний осередок доступу до інформації, популяризації книг та читання, підтримки громадських ініціатив, вільний простір для спілкування громади.

Ідея створення Центру сучасного читання «Марко» виникла як реакція закладу на необхідність підвищення престижності та розвитку культури читання у суспільстві, залучення до книги різних верств населення міста. Бібліотека запропонувала створити його на своєму абонементі. Саме у цьому креативному середовищі відбуватиметься знайомство з книгами в різних форматах, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей для сімей з дітьми, молоді, людей зрілого віку, учасників читацьких об’єднань та гуртків. 

У 2021-му році бібліотека стала переможцем у конкурсі проєктів Громадського бюджету міста. Завдяки цьому сховище книг абонемента трансформовано у відкритий простір з новими послугами, меблями, креативним зонуванням та технічним обладнанням. На проєкт виділено 994605 тис грн. За ці гроші було оновлено підлогове покриття, стіни та стеля, встановлено енергоощадне освітлення. Простір оснащено мультимедійним комплексом для проведення перформансів, літературних і творчих конкурсів, дефіле, вистав театру «ПроСлово». Нові зручні меблі, сцена для виступів, дитячий куточок, обладнаний смарттелевізором, комп`ютер та ноутбук для самостійної роботи відвідувачів «Марка» дозволять кожному жителю та гостю Миколаєва знайти собі заняття для душі, реалізувати свої творчі здібності на майстер-класі чи в театральному гуртку, підготуватись до навчального процесу, пограти в настільні ігри, подивитись кіно або просто почитати сучасні книги в затишній атмосфері.

Для дітей та підлітків передбачено проведення циклу заходів з безпеки життєдіяльності «Безпечне місто», постійні майстер-класи творчої студії «Фантазер», читацькі перегони «Літо з книгою». Молодь зможе реалізувати себе у театрі читання «ПроСлово», студіях літературної творчості тощо.

Привітати колектив бібліотеки з відкриттям центру прийшли добрі друзі закладу. Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров зазначив: «Ця непересічна подія значно оновить бібліотечний простір. Тут буде і читання, і музика та інші напрями мистецтва, що перетворять його на мультикультурний центр. А назва «Марко» доповниться іншими ‒ на честь відомих миколаївських митців. Таких, як Дмитро Кремінь, Андрій Антонюк, Анатолій Маляров тощо».

Із привітальними словами до гостей заходу також звернулися перший віцемер Віталій Луков, регіональний представник Державної акціонерної компанії «Укрвидавполіграфія» Андрій Кротов, голова ГО «Молодіжний центр наукової діяльності» Артем Кривцов.

Сподіваємось, що «Марко» стане для містян необхідним і улюбленим місцем змістовного дозвілля, відпочинку та пізнання нового. Бажаємо новому кораблю впевнено тримати курс із наповненими вітрилами! Нехай усі плани та задуми обов’язково здійсняться! Вітаємо!