Віра тримає у люту мить війни: як майстри Миколаєва готуються до Великодня

Віра тримає у люту мить війни: як майстри Миколаєва готуються до Великодня

Майже два місяці рідне місто охоплене полум’ям війни. Як показало життя, і до цього тривожного й жахливого стану також можна звикнути. Увесь цей час миколаївців тримає віра у ту величну силу, дану із ім’ям покровителя нашого міста ‒ Святого Миколая, а ще у потужну міць воїнів, які захищають рідну землю. Вони, передаючи короткі вітання рідним, кажуть: «Дякуємо, що вірите у нас… Ваша віра тримає й надихає у люту мить війни».

Віра тримає дух людини, не дає зламатися й згаснути полум’ю життя. Цей візерунок дуже тонкий і складний, а головне ‒ індивідуальний. Творчі особистості втілюють найсокровенніше у своїх витворах мистецтва. І якщо глибина досягнута ‒ народжується шедевр!

Сьогодні майстри Миколаєва готуються до світлого свята Христового Воскресіння. Голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова зазначає: «На жаль, війна розкидала багатьох по світу. Хтось лишився без домівки, хтось втратив близьких… Але митці продовжують творити. Народжуються нові витвори, виплекані під час обстрілів у бомбосховищах. Турботливо збережені довоєнні роботи, аби не забувати свою культуру і традиції».

Великодні свята надихають багатьох митців. Краса й величність цього свята відображаються у різноманітних видах мистецтва. Свою творчість майстри вправно відображають у ткацтві, розписі, вишивці, соломоплетінні, писанкарстві. У такий спосіб народжується дивна палітра з тканих гобеленів, вишитих рушників, різьблених панно, барвистих писанок і мальованок, а також витончених травлянок.

Ярослава Гончарук працює в стилі іконопису. Майстриня створює образи, дотримуючись православних канонів. Джерело творчості ‒ її родина, де свято оберігають християнські традиції та втілюють їх у іконописі, розписі храмів, писанкарстві. Сама пані Ярослава долучалася свого часу до декорування внутрішнього оздоблення церков Миколаївщини. Секрети майстерності потім передавала дітям, навчаючи основам декоративного живопису. Улюблена тема молодої мисткині ‒ духовний світ людини. У дивовижних роботах із декоративної серії «Янголи» на нас дивляться образи, які дарують людині спокій і радість, оберігають і надихають.

Тож, нехай світла любов до ближнього, якими насичені полотна та вироби талановитих миколаївців, у цей нелегкий час іще більше зміцнить душі і серця земляків. А свято Світлого Христового Воскресіння укріпить нашу віру та надію!

Зображення запису – Ярослава Гончарук. Серія “Янгол”, декоративний живопис