Важливе про збереження нематеріальної культурної спадщини: у Миколаєві відбувся семінар-практикум

Важливе про збереження нематеріальної культурної спадщини: у Миколаєві відбувся семінар-практикум
26 лютого у виставковому залі Миколаївського міського палацу культури і мистецтв відбувся семінар-практикум зі збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини у мікрорайонах міста Миколаєва.
Організатором заходу, за участю директорів та художніх керівників міських закладів культури клубного типу, виступив Міський методичний центр клубної роботи.
Про організацію роботи з документування, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини розповіли присутнім запрошені фахівці Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи: провідний методист з фольклору та роботи з НКС, кандидат історичних наук, доцент – Ганна Божкова та провідний методист з НКС – Світлана Бабуріна. Окрім висвітлення основної теми спікери також проанонсували перший обласний огляд «Етно-традиція Миколаївщини».
Своїм досвідом роботи з виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини із колегами поділилися і директори міських осередків культури. Так, директор Матвіївського будинку культури Надія Доценко виступила із презентацією традиційного матвіївського зеленого борщу з бичками, який вже внесено до Обласного переліку елементів НКС та який вже давно став “смачною” візитівкою мікрорайону. Директор Тернівського БК Юлія Любецька, в свою чергу, розповіла гостям про святкування традиційних болгарських свят у мікрорайоні Тернівка. Зокрема, “Сурви” – Нового року за болгарськими традиціями та свята зустрічі весни “Мартениці”.
В ході семінару виступаючі наголосили на важливості збереження традицій Миколаївської області, шляхом впровадження їх у масову культуру за допомогою культурно-мистецьких заходів. Окрім цього, неодноразово наголошувалося на необхідності пошуку та розповсюдження культурних традицій на території Миколаївщини.
Сповнені ентузіазму та заряджені оптимізмом від значного внеску у велику справу, який кожен може зробити свою працею, представники міських закладів культури окреслили подальші дії в напрямку виявлення, збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини у мікрорайонах Миколаєва.
Висловлюємо щирі слова вдячності Миколаївському обласному центру народної творчості та культурно-освітньої роботи за сприяння у проведенні такої корисної і цікавої зустрічі.