Це наша сила й запорука Перемоги: творче кредо керамістки Людмили Кириченко

Це наша сила й запорука Перемоги: творче кредо керамістки Людмили Кириченко

Призначення людини… Хтось скаже, що це ‒ професія, якій віддаєш більшу частину свого часу. Можливо, й так. Але мудрі люди наголошують, що своє призначення чоловік чи жінка відчуває серцем, коли душа наповнюється світлом і гармонією. І, насправді, щасливою є та людина, в якої улюблена справа стала професією на все життя. А ще й рятує у часи воєнної люті…

Героїня цієї оповіді ‒ художниця-керамістка Людмила Кириченко. Родом жінка зі Снігурівського району, хоча з семи років проживає в Миколаєві. Із дитинства дівчинка полюбляла виготовляти різноманітні фігурки та іграшки з глини. Тож вибір фаху не став випадковістю: по закінченні школи Людмила вступила до Миргородського керамічного технікуму ім. М. Гоголя за спеціальністю «Художник-майстер», а далі працювала художницею майолікових виробів на Миколаївському об’єднанні будівельних матеріалів. Саме в цей період майстриня натхненно поєднала свою основну роботу із захопленням творчістю. Результатом плідного процесу стали перші вироби, виготовлені методом ручного ліплення.

Із 2004 року і понині пані Людмила навчає основам мистецтва керамічної справи учнів Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості». За цей час майстринею створено цілу колекцію виробів, присвячених традиціям, історії та культурі Півдня України. У 2013 році Людмила Кириченко вступила на навчання до Київського університету культури за спеціальністю «Дизайн», що значно розширило її творчі горизонти та допомогло вдосконалити майстерність.

Керівниця Громадського об’єднання «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова, характеризуючи  художній стиль майстрині, зазначає: «Керамічні вироби Людмили Кириченко набули нових форм. Керамістка вдало поєднує традиції та передові мистецькі віяння, що надає її творчості своєрідної оригінальності. Пані Людмила сміливо експериментує з формами і композицією, використовує для декоративного оздоблення глазур та інші матеріали. «Берегиня», «Півник», «Дерево-життя» ‒ ці роботи завжди привертають увагу численних поціновувачів на різноманітних виставкових заходах».

Протягом усіх восьми місяців війни Людмила Кириченко у прифронтовому Миколаєві мужньо і натхненно продовжує передавати дітям найцінніші знання про традиції рідного краю . Жінка впевнена, що у цьому наша сила й запорука Перемоги! Такої бажаної і жаданої. Так і буде! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Людмили Кириченко.

Зображення запису ‒ панно «Дерево Життя», кераміка, глазур, джгут.