«Разом із вами будемо писати історію, спогади і майбутнє Миколаєва…»:у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували аудіоколекцію «Миколаїв мого дитинства»

«Разом із вами будемо писати історію, спогади і майбутнє Миколаєва…»:у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували аудіоколекцію «Миколаїв мого дитинства»

22 грудня Центральна міська бібліотека імені М.Л. Кропивницького презентувала аудіоколекцію «Миколаїв мого дитинства»,  створену на основі спогадів дитячих років миколаївців, користувачів бібліотек. Акцію зі збору матеріалів було ініційовано іще 2017-го року, а у 2021-му пройшов другий її етап. Під час інтерв`ю герої розповіли про події, що найбільше запам`яталися їм з дитинства, поділилися власними враженнями від архітектури, вуличних пейзажів того часу, спогадами шкільних років тощо.

«Я хочу подякувати всім, хто долучився до роботи над цим проєктом, нашим партнерам – сайт «Николаевский базар»… Разом з вами будемо писати історію, спогади і майбутнє Миколаєва», – підкреслила в ході презентації директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.

Презентовані матеріали носять не тільки соціальний, але й науковий інтерес. 2021-го року частина записів була внесена для збереження до Архіву усних історій Українського Інституту Національної Пам’яті. «…Ми підтримуємо подібні проєкти і акції, тому що вони наповнюють нашу національну пам`ять не лише інформацією, але й сенсом. Це робить нас більш зрозумілими, цікавими і відкритими один одному…»,- зазначила завідувачка сектору обліку та збереження усних джерел Українського Інституту Національної Пам`яті Тетяна Ковтунович.

Загалом бібліотекарі записали 30 інтерв`ю з людьми різного віку, різних професій, корінними миколаївцями і не тільки. Хронологія спогадів охоплює період від 30-х до 90-х років минулого століття. Найстарший учасник акції народився в 1928-му році, наймолодша – в 1984-му. Кращі розповіді, записані під час акції, представлені на сторінках аудіоблогу Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького «Звуковий силует Миколаєва» (https://goo.gl/ggk67a). Також за результатами проєкту створено мультимедійний диск «Миколаїв мого дитинства. Спогади жителів південного міста», до якого увійшли матеріали у аудіо та відео форматах.