Письменник, учасник бойових дій на Сході України – Геннадій Молчанов презентував свою книгу «Перемир’я»

Письменник, учасник бойових дій на Сході України – Геннадій Молчанов презентував свою книгу «Перемир’я»

2 листопада в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація книги «Перемир’я» письменника, художника, учасника бойових дій на Сході України Геннадія Молчанова. Роман вийшов у видавництві «Іліон» за організаційної та фінансової підтримки народних депутатів Ігоря Бриченка і Тараса Креміня.

Геннадій Молчанов – особистість незвичайна. На початку 2015 р., коли йому було 54 роки, він добровільно прийшов до військкомату, аби його відправили в зону бойових дій захищати свою Батьківщину. Його призначили у мінометну батарею 93 механізованої бригади. Після навчання Геннадій Молчанов одинадцять місяців воював у Пісках. Навіть у цей важкий час, у короткі години затишшя, він робив нотатки і замальовки.

На презентації автор розповів про події, відображені у книзі, яка написана на основі пережитого під час військових подій. Героями книги стали українські бійці мінометної батареї, які цілий рік боронили селище Піски, що знаходиться в кількох кілометрах від Донецького аеропорту, і стало однією з найгарячіших точок на карті воєнних дій. В Пісках не пам’ятають про перемир’я, бо не було жодного дня, щоб тут не стріляли, а тиша наставала лише на кілька годин. В книзі йдеться про один день із життя солдата-мінометника під час перемир’я, про життя, побут та відносини між людьми на передовій. З Пісків Геннадій Молчанов привіз нових друзів, собак – побратимів з позивними «Бусоль» та «Анфіса Петрівна», які були присутні під час презентації на сцені разом з автором і викликали теплі та щирі почуття у присутніх.

Ведучим зустрічі виступив журналіст, волонтер Лисюк Володимир.

Привітали автора з виходом книги та висловили слова вдячності за мужність і витримку народні депутати України Кремінь Тарас Дмитрович та Бриченко Ігор Віталійович; заступник Миколаївського міського голови, учасник бойових дій Степанець Юрій Борисович; поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка Кремінь Дмитро Дмитрович; директор миколаївського видавництва «Іліон» Румянцева Анна Валеріївна; заступник голови ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Шполянський Ілля Михайлович; товариші по службі Дмитро Федченко «Капелан», Сергій Веремеєнко «Фартовий», Наталія Єчкалова «Ніка», Євген Коваленко «Старшина».

Прочитання роману «Перемир’я» надихнуло композитора, автора-виконавця, члена Клубу композиторів «Ad Libitum» Катерину Коваленко на створення музичної композиції на фортепіано, яку вона і представила присутнім на заході.

Художник Дмитро Молдованов на загадку про давню дружбу з автором та вихід нової книги подарував йому свою картину.

З цікавістю присутні прослухали розповідь про знайдене Геннадієм Молчановим у Миколаєві ще до війни, ювілейне видання Тараса Шевченка «Кобзар» 1939 р., яке він проніс крізь війну. На вільних сторінках  Геннадій збирав підписи військових від рядового до комбрига (біля 200 підписів). Волонтер і нардеп Тарас Кремінь, допоміг зібрати підписи у своїх колег-нардепів, і після демобілізації ця книга була передана в Національний військово-історичний музей України.

Під час Вільного мікрофону своїми враженнями від книги поділились к. філ. наук, доцент кафедри української літератури, активна членкиня Миколаївського відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» Береза Інна Юхимівна, прозаїк, драматург Маляров Анатолій Андрійович, письменник, громадський діяч Стульник Сергій Анатолійович. Член НСЖУ, позаштатний кореспондент газети «Щотижня» Олександр Колєсніченко продекламував присутнім свій вірш, присвячений подіям на Сході України.

На заході було продемонстровано уривок з документального фільму «Батальйон» (автор і режисер Володимир Лисюк, співавтор і оператор Наталія Єчкалова) за участю Геннадія Молчанова.

Вечір пройшов в дружній, теплій атмосфері. Гостями зустрічі стали представники козацьких організацій міста, творча інтелігенція, товариші по службі, ЗМІ.