Маячки тепла і любові: фелтінгова містерія творчості Олени Міщенко

Маячки тепла і любові: фелтінгова містерія  творчості Олени Міщенко

Її величність Творчість… Ух, який дивограй відчуттів, емоцій та проявів відразу захоплюють уяву людини. Лише пірни у цей вир і кінця-краю не знайдеш. Тут і краса, і велич, і кохання, і могутня зброя…Так, саме вона у час воєнної смути допомагає талановитим людям робити посильний внесок у наближення такої жаданої Перемоги! Варто лише повірити у свої сили й наполегливо йти до омріяної мети…

Миколаївська майстриня Олена Міщенко змалечку любила пізнавати основи традиційних видів рукоділля. В’язати дівчинку навчила бабуся, мама ‒ вишивати, а татусь ‒ моделювати. У свої 6 рочків Оленка дуже пишалася  першою вишитою роботою. А під час навчання у школі, на факультативних заняттях, опанувала техніку в’язанням гачком. Далі дівчинку захопило мистецтво слова. Для того, щоб досконало ним володіти, Олена закінчила Миколаївський педагогічний інститут, здобувши професію вчителя української мови та літератури. Деякий час попрацювавши у школі, пані Олена у професійній діяльності перевагу все ж віддає журналістиці. Протягом 18 років у ефірі обласного радіо «Бузька хвиля», а згодом і телеканалу «Миколаїв» жителі міста й області мали можливість чути голос Олени Міщенко та переглядати сюжети її авторства на злободенні теми. Це був тривалий період загартовування творчої особистості та відточення майстерності слова. Сьогодні пані Олена працює журналісткою у місцевому інтернет виданні. Проте творчість завжди була й залишається для неї величезним цілющим джерелом, звідки черпається наснага й сили долати будь-які життєві перешкоди.

«У 2010-му році майстриня випадково побачила вироби у техніці фелтінгу. Несподіване знайомство стало для неї стартом для швидкого опанування непростого виду мистецтва ‒ сухого та мокрого валяння. Пані Олена почала виготовляти іграшки з вовни, від найпростіших до каркасних. У її крихітних рукотворних звірят стільки вкладено тепла й любові, що іноді складно відрізнити їх від справжніх. Роботи майстрині експонувалися на всеукраїнських виставках і фестивалях, благодійних заходах та ярмарках. Майстер-класи, які презентувала Олена, завжди були цікаві та захоплюючі», ‒ зазначила голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

У 2021-му році відбулася перша персональна виставка творчих робіт Олени Міщенко, де мисткиня вразила глядачів ще й новим своїм захопленням ‒ «вовняною аквареллю». Мальовничі роботи, майстерно виготовлені з вовни, наче увібрали в себе всю багатогранність краси Півдня. Також під час показу була презентована й колекція «Котоманія» ‒ втілення улюбленої теми авторки. Понад 30 картин, створених майстринею, стали окрасою приватних колекцій не тільки в Україні, а й Німеччині, Чехії, Америці та Японії. Кращі вироби мисткнині зберігаються також і у фондах обласних музеїв Миколаєва.

Як і у кожного українця, війна поділила на «до» і «після» життя Олени Міщенко. Жінка майже відразу долучилася до культурного фронту і стала активною учасницею флешмобу майстринь України зі створення патріотичних сувенірів-оберегів для наших бійців, а також підтримала волонтерський рух культурно-мистецької організації «Арт-спокуса». Патріотичні сувеніри-обереги, створені руками Олени Міщенко, немов маячки, у суворих умовах війни нагадують бійцям про рідну домівку, де чекають їх рідні та сподіваються на швидке повернення живими й здоровими. Так і буде! Все буде ‒ Україна!

За світлинах ‒ роботи Олени Міщенко.

Зображення запису  ‒ Олена Міщенко, майстриня.