«Homo Ludens»-2023: у Миколаєві відбудеться ХІІ+І Відкритий театральний фестиваль

«Homo Ludens»-2023: у Миколаєві відбудеться ХІІ+І Відкритий театральний фестиваль

Перші жовтневі дні у Миколаєві ознаменуються проведенням Відкритого театрального фестивалю «Homo Ludens» («Людина, що грає»). Цього року фестивальні лаштунки відкриються для глядачів у тринадцятий раз.

Організаторами проєкту є: Міністерство культури та інформаційної політики України, Миколаївська обласна військова адміністрація, Миколаївська обласна рада, Миколаївська міська рада, управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Миколаївський академічний художній драматичний театр.

Так з 01 по 08 жовтня у фестивалі візьмуть участь вітчизняні колективи з Києва, Одеси, Ужгорода, Житомира, Херсона, Кривого Рога, Кропивницького, Хмельницького, Рівного, Мукачева та закордонні – з Польщі, Болгарії, Литви, Грузії тощо. У рамках фестивалю відбудуться: науково-практична конференція та презентація нових творів сучасної драматургії.

Для оцінювання творчих робіт, представлених на фестивалі, працюватиме основна та альтернативна експертні ради, що складатимуться з провідних театральних діячів України та світу, а також журналістів, що висвітлюють культурні події Миколаєва та області. Заплановано також проведення майстер-класів для учасників та гостей фестивалю від представників експертних рад.

По завершенні фестивалю колективи-переможці отримають дипломи у різноманітних номінаціях від обох складів експертних рад.

Фестивальна програма проходитиме у декількох форматах:

  • покази на сцені Миколаївського академічного художнього драматичного театру;
  • вистави на базових сценах театрів-учасників в Україні та за кордоном (дистанційно);
  •  літературна сцена, що функціонуватиме у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького.

В рамках роботи літературної сцени для гостей підготовлена цікава та насичена програма.

Вже 2 жовтня, 14:00: на бібліотечному майданчику відбудеться презентація наукових видань та драматургічних антологій Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса за участю Олександри Кравченко.

3 жовтня, 14:00: любителям театрального жанру надається унікальна можливість познайомитись із творчістю генерального продюсера національного фестивалю театрів «Молоко» в Одесі, Миколаєві, Херсоні, експерта Українського культурного фонду, актора та волонтера Михайла Журавля. У виконанні автора демонструватиметься стенд-ап комедія, присвячена українським письменникам на війні «Тихо начитаний».

4 жовтня, 14:00: зустріч із письменником, професором, заслуженим діячем мистецтв України Василем Неволовим «Творчі мандри через роки».

6 жовтня, 14:00: у день бібліотечного театру Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, гості запрошуються на вечір пам’яті поета та воїна Гліба Бабіча – перформанс «Тепла лампова хунта».

8 жовтня, 12:00, – завершить фестивальний тиждень у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького творча зустріч і автограф-сесія з лауреатом національної премії України ім. Т.Г. Шевченка 2022 року Тамарою Горіха Зерня.

Побажаємо успіху всім учасникам фестивалю! Друзі, слідкуйте за перебігом фестивальної програми у наших подальших публікаціях.

Дякуємо ЗСУ! Разом – до Перемоги!