70-річчя Олега Приходька: з нагоди ювілейної дати в бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилась виставка живописних полотен відомого миколаївського художника

70-річчя Олега Приходька: з нагоди ювілейної дати в бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилась виставка живописних полотен відомого миколаївського художника

08 квітня 70-річчя відзначає відомий миколаївський художник, заслужений діяч мистецтв України Олег Приходько. Напередодні ювілейної дати, 05 квітня, в галереї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відкрилась ювілейна виставка живописних робіт Майстра.

В експозиції представлено 14 робіт різноманітної тематики із приватних колекцій поціновувачів творчості Олега Приходька. Картини написані автором у різні роки. Майже в кожній з них – краса мальовничої української природи, українського Криму. Вони повертають глядача у довоєнний період щасливого життя. Водночас картини Олега Костянтиновича мотивують, вселяють віру у відновлення справедливості й територіальної цілісності України. У експозиції також представлений портрет відомого миколаївського нейрохірурга Євгена Сича, написаний Олегом Костянтиновичем у 2011 році.

«В основному тут етюди з натури... Вони пишуться просто і швидко... Ти практично малюєш відчуття. Імпресіонізм – це ж відчуття», – зазначив Олег Приходько під час спілкування з гостями, які прийшли привітати ювіляра.

На захід завітав і Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, який у вітальній промові зазначив: «… Я хотів би побажати вам міцного здоров`я, здоров`я ваших очей. Щоб ви могли далі працювати, далі створювати свої картини. Передавали свою майстерність молодим. Вчити їх як працювати. І ще раз подякувати за те, що продовжуєте працювати, показуєте приклад того, як тримати стрижень, тримати курс й до нього прямувати».

Привітати Олега Приходька з ювілейною виставкою до бібліотеки також прийшла велика кількість друзів і близьких йому людей. «Мене чіпляє морська тема. Це завжди... Його улюблене місце – Балаклава. Крим. Він дуже багато там провів і груп творчих, і жив там просто якийсь час. Тому на таку тему у нього дуже багато робіт. Вони мені дуже подобаються», – зауважила голова ГО «Миколаївська обласна спілка жінок України» Таміла Бугаєнко.

Насолодитися красою українського Криму в роботах заслуженого діяча мистецтв України Олега Приходька можна протягом місяця за адресою: вул. Потьомкінська, 143-А.

Щиро вітаємо Олега Приходька з ювілейною датою! Шановний Майстре, Ваша творчість та незгасима любов до життя є прекрасною сторінкою літопису культурної Миколаївщини! Зичимо міцного здоров’я, творчого запалу на довгі та щасливі роки! Нехай Ваше життя завжди буде сповненим натхненням, жагою дивувати цей світ красою мистецтва! Нових цікавих робіт, дивовижних сюжетів у життєстверджуючих кольорах під мирним небом України! З ювілеєм!

Довідка

Приходько Олег Костянтинович (нар. 8 квітня 1954МиколаївУкраїна) – український художник-живописець, голова правління Миколаївської обласної організації Національної спілки художників (1992-1994, 2005-2017), Заслужений діяч мистецтв України (1993), медаліст Національної академії мистецтв України, лауреат Міжнародної премії імені І. Огієнка у галузі мистецтва (2005) і обласної премії імені М. Аркаса (2010).

Народився 8 квітня 1954 року в Миколаєві. Протягом 1969-1973 років навчався в Одеському художньому училищі імені М. Грекова. Член Національної спілки художників України з 1985 року.

У 2001 році закінчив Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтва. З того ж року і до 2007 – завідувач кафедри реставрації та графічного дизайну університету. З 2007 року – викладач Кримської філії Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Двічі обіймав посаду голови правління Миколаївської обласної організації Національної спілки художників (1992-1994, 2005-2017)[1].

Олег Приходько працює в галузі портрета, жанрової картини, пейзажу. Віддає перевагу написанню творів на історичну тему, портретів або пейзажів. Починаючи з 1991 року, у творчості художника з’являється нова тема релігійно-містичного змісту. Він починає експериментувати не тільки з темами та сюжетами, але і з кольоровою гамою.

Митець є засновником пленерного руху в новій незалежній Україні. Організатор та учасник великої кількості творчих пленерів і симпозіумів та конкурсів за участю українських та закордонних художників і дітей з 1992 року.

Митець є учасником обласних, республіканських, міжнародних виставок з 1973 року. Роботи художника знаходяться в художніх музеях України, музеї Культурного центру в Шанхаї (Китай), приватних колекціях СШААргентиниФранціїРосіїФінляндії та України.

Нагороди, звання: